۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 84286405
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران و مالزی بر توسعه همکاری‌های دوجانبه تاکید کردند

تهران - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه مالزی با معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان درخصوص توسعه روابط دوجانبه و منطقه‌ای دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش ایرنا، داتو قمرالدین جعفر معاون وزیر امور خارجه مالزی که در یک سفر منطقه‌ای به تهران سفر کرده است، امروز سه شنبه  با سید رسول مهاجر معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه دیدار کرد.

سید رسول مهاجر در این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران  برای توسعه همه جانبه روابط با مالزی از جمله درخواست از دولت این کشور برای تسهیل روابط اقتصادی و تجاری فیمابین تأکید کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه  همچنین با پرداختن به حضور موفق ایرانیان از جمله تجار و افراد تحصیلکرده و نخبه در این کشور، بر لزوم حل مشکلات آنها از جمله ارائه خدمات بانکی و مالی و همچنین حل مشکلات کنسولی و نهایی سازی سریعتر اسناد قضایی میان دو کشور و انتقال محکومان تأکید کرد.  

معاون وزیر امور خارجه مالزی نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، هدف این سفر را توسعه روابط میان دو کشور دانست و ابراز امیدواری کرد با از بین رفتن موانع از جمله کووید ۱۹، شاهد توسعه روزافزون روابط میان دو کشور در بخش های مختلف بخصوص اقتصادی و تجاری و رفت و آمد مقامات عالیرتبه دو کشور در آینده نزدیک باشیم.  

داتو قمرالدین جعفر که در این سفر منطقه ای از ترکیه و قطر نیز بازدید کرده است، با مقامات وزارتخانه های صنعت، معدن، تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان نیز دیدار و درخصوص توسعه روابط در زمینه های تجاری و بهداشتی و سلامت بحث و تبادل نظر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =