۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۸
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84286398
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: فناوری به فرآوری صنایع معدنی استان سمنان کمک کند

سمنان- ایرنا- نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان مانند معادن، گفت: ارتقای فناوری باید مانع خام‌فروشی شود و مواد معدنی فرآوری شده صادر شود.

به گزارش ایرنا، عباس گلرو عصر سه‌شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سالن یادگار امام(ره) استانداری گفت: امید است با همکاری ستاد آب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشکل کم‌آبی استان سمنان حل شود.
وی پیشنهاد داد: می‌توان در مصرف آب هم از با استفاده از فناوری‌، مصرف را بهینه کرد.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در مجلس شورای اسلامی با "طرح جهش تولید دانش بنیان" با ۲۰۷ رای مثبت موافقت شد و به کمیسیون آموزش و تحقیقات به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون صنعت و معدن به عنوان کمیسیون فرعی بازگشت.
گلرو افزود: در این طرح بیش از ۱۰۰ مورد از موانع شرکت‌های دانش‌بنیان برطرف می‌شود.
وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی هم‌پای دولت در راستای ارتقای سطح نوآوری، فناوری و شرکت های دانش‌بنیان فعالیت می‌کند.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، کم آبی را چالش اصلی صعت استان دانست و گفت: لازم است اجرای طرح انتقال آب خزر به استان سمنان، به عنوان مطالبه‌ای مردمی با توجه بیشتر رییس جمهوری تسریع شود.

به گزارش ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز گام اول ساختمان کارگاهی رویش فناوری و مراکز رشد شماره ۲ و نوآوری آب، انرژی و کشاورزی را در شاهرود افتتاح کرد.

وی در ادامه بعد از بازدید از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ماشین آلات و همچنین محل پیشنهادی پردیس فناوری و نوآوری (کارخانه نوآوری) ، مرکز نوآوری‌ها و فناوری‌های زمین‌شناسی، معدن و صنایع معدنی را افتتاح و با حضور در شهرک صنعتی شاهرود از خط تولید شرکت دانش‌بنیان ریخته‌گری دقیق پارس و شرکت دانش‌بنیان شتابدهی نوآوری و تجاری‌سازی فناوری‌های انرژی بازدید کرد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان به شهرستان دامغان رفت و  با حضور در دانشگاه دامغان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان،  آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی FE-SEM  را افتتاح کرد.

معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهوری عصر امروز در شهرستان سمنان علاوه بر افتتاح دو طرح، در نشست شورای اداری استان در استانداری حضور یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =