یک میلیارد تومان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مددجوی لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی( ره) لرستان گفت: سال گذشته یک میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مددجوی لرستان پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، سید حمید علوی روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: این نهاد به‌منظور رفع مشکلات و تسهیل شرایط ادامه تحصیل دانشجویان تحت حمایت در مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف شهریه و کمک‌هزینه تحصیلی به آنان پرداخت می‌کند.

وی بابیان اینکه ۲ هزار و ۵۵۲ دانشجو تحت حمایت این نهاد است، بیان کرد: سال گذشته سه میلیارد و ۵۴۷ میلیون تومان کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان، دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و طلاب علوم دینی پرداخت‌شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان لرستان به وام‌های دانشجویی پرداختی اشاره کرد و گفت: به دانشجویان تحت حمایت این نهاد در رشته‌های کارشناسی پنج میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۱۰ میلیون تومان و در مقطع دکترا نیز تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه تحصیلی به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

علوی افزود: هفت میلیارد و ۳۹۶ میلیون تومان در قالب وام دانشجویی به یک هزار و ۱۰۷ دانشجوی تحت حمایت در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخت‌شده است.

۱۰۴ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۲۳۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =