۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84286376
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون استاندار: تمرکز توسعه در سمنان بر توجه به استارتاپ‌ها است

سمنان- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان گفت: تقویت استارتاپ‌ها و به کارگیری فناوری، علم و خلاقیت و نیروی انسانی توانمند راهکار اصلی توسعه و برون‌رفت از مشکلات است.

به گزارش ایرنا، فاطمه منصوری عصر سه‌شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سالن یادگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: موتور محرکه توسعه در هر جامعه نتیجه عمل و فکر نخبگان است و تعدد این افراد در جوامع توسعه یافته باعث، پویایی، نوآوری، پیشتازی و پیشگامی خواهد شد.

وی بیان کرد:  سند میثاق نخبگان به منظور برنامه‌ریزی هدفمند و استفاده از ظرفیت آنها در توسعه استان سمنان تدوین شده و این نشان از رویکرد استان در توجه به نوآوری و نخبگان است.

وی یادآور شد: وجود استارتاپ‌های خلاق و نوآور،  افزایش سرمایه گذاری در بخش نوآوری و تقویت و افزایش شمار واحدهای نوآور در استان سمنان گواه بر توجه به نوآوری و خلاقیت در استان سمنان است.

منصوری تصریح کرد: تغییر فرهنگ اقتصاد ایران به سمت خلاقیت و نوآوری با تکیه بر نیروی توانمند گره گشا و کمک کننده در تحقق شعار سال ۱۴۰۰است.

وی خاطرنشان کرد: استان سمنان با تقویت هماهنگی و هم افزایی بین دانشگاه‌ها و  صنعت و ارتقای زیرساخت‌ها به دنبال رشد فناوری و کارآفرینی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان اضافه کرد: دانشگاه سمنان به سمت کارآفرینی حرکت کرده است و تقویت هم‌گرایی و نگاه ویژه  توسعه بیش از پیش استان را رقم خواهد زد.

وی با اشاره به بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از مراکز رشد و شتابدهنده و واحدهای دانش بنیان اظهار داشت: اصل و تمرکز همه برنامه ها توسعه است و بخش سخت افزاری فقط واسطه و کمک کننده در توسعه است  و توسعه دانش بنیان در استان سمنان در اولویت قرار  دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان گفت: رفع دغدغه های نخبگان، زمینه تولید فکر، اندیشه، ایده های نو، نوآوری و حل مسائل و مشکلات کشور را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز گام اول ساختمان کارگاهی رویش فناوری و مراکز رشد شماره ۲ و نوآوری آب، انرژی و کشاورزی را در شاهرود افتتاح کرد.

وی در ادامه بعد از بازدید از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ماشین آلات و همچنین محل پیشنهادی پردیس فناوری و نوآوری (کارخانه نوآوری) ، مرکز نوآوری‌ها و فناوری‌های زمین‌شناسی، معدن و صنایع معدنی را افتتاح و با حضور در شهرک صنعتی شاهرود از خط تولید شرکت دانش‌بنیان ریخته‌گری دقیق پارس و شرکت دانش‌بنیان شتابدهی نوآوری و تجاری‌سازی فناوری‌های انرژی بازدید کرد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان به شهرستان دامغان رفت و  با حضور در دانشگاه دامغان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان،  آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی FE-SEM  را افتتاح کرد.

معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهوری عصر امروز در شهرستان سمنان علاوه بر افتتاح دو طرح، در نشست شورای اداری استان در استانداری حضور یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha