نصب کابل‌های خودنگهدار برق و آزادسازی اراضی ملی در آستارا

آستارا - ایرنا - اداره برق آستارا طرح نصب کابل‌های خودنگهدار را برای پایداری جریان برق آغاز کرد و ماموران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان، ۲ هزار و ۶۹۲ متر مربع اراضی ملی را از دست متصرفان آزاد کردند.

مدیر امور توزیع برق آستارا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: شبکه فرسوده مسی کوی فرهنگیان به طول هزار و ۱۶۷ متر و در کوی پاسداران به طول هزار و ۲۶۰ متر به کابل های خودنگهدار برق تبدیل می شود.

فرزین بهامین افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۳۶۶ میلیون ریال اجرا می شود و پس از اتمام، شبکه برق ۴۶۰ خانوار پایدار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در فصل گرما به علت استفاده مدام لوازم سرمایشی، مصرف برق نسبت به سایر فصل ها دو برابر می شود، از شهروندان و گردشگران خواست در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

وی یادآور شد: امور توزیع برق آستارا دارای پنج بخش اداری، ۷۲۱ دستگاه ترانس تقویت،  ۲۹۵ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و ۵۴ هزار مشترک برق است.

رفع تصرف اراضی ملی

رئیس اداره منابع طبیعی آستارا اظهار کرد: چهار نفر در روستاهای کانرود، سیبلی، عباس آباد، کوته کومه و هودول، ۲ هزار و ۶۹۲ متر مربع از اراضی ملی را تصرف کرده بودند و روز گذشته با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی افراد متخلف به دادگاه اقدام شد.

محمد جعفر گل محمدی وسعت اراضی ملی آستارا را ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان را شامل گونه های بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون اعلام کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =