فرمانداران اصفهان، درگذشت سیدعلی نکویی را تسلیت گفتند

اصفهان - ایرنا - فرمانداران شهرستان‌های استان اصفهان با صدور پیامی، درگذشت سیدعلی نکویی زهرایی، فعال سیاسی باسابقه و استاندار اسبق قزوین، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه را تسلیت گفتند.

فرمانداران ۲۴ شهرستان استان در پیام روز سه‌شنبه خود اعلام کردند: با نهایت تاسف و تالم فقدان استاد و سرور عزیز، همکار پیشکسوت، فرماندار انقلابی و مُصلح، جهادگر روزهای سخت، استاندار سال‌های انقلاب بویژه دوران دفاع مقدس و از پیشگامان و مبارزان قبل از انقلاب شادروان سیدعلی نکویی زهرایی را به محضر مقام معظم رهبری، دولت و ملت شریف ایران ، هم‌استانی‌های فرهیخته و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنیم. 

ادامه این این پیام حاکیست: آن شادروان، معلمی فرهیخته، خادمی پرتلاش، مردی از تبار پاکان و نیکان، مدیری باتجربه، خدمتگزاری وفادار به مردم و آرمان‌های نظام، امام، رهبری و صلاح امور کشور بود که ان شاالله خداوند متعال روح بلند این انسان مسلمان را در اعلی علیین محشور فرمایند.

به گزارش ایرنا، نکویی زهرایی از فعالان سیاسی دوران پیش از انقلاب بود که مسوولیت های مختلف اجرایی در دولت‌های اصلاحات و سازندگی داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، اردیبهشت ۱۳۱۹ در محله بیدآباد مسجد سید اصفهان در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد.

او فعالیت‌هایی در مبارزه با رژیم  گذشته و اقداماتی در عرصه سیاسی و فرهنگی داشت و از ابتدای سال ۵۸ نیز به عنوان اولین فرماندار انقلابی نجف آباد منصوب شد.

حدود سه سال فرمانداری نجف‌آباد، ۲ سال مشاور استاندار و رییس بنیاد امور مهاجران جنگ تحمیلی،مدتی فرمانداری اصفهان و پس از آن احراز مسوولیت استانداری باختران(کرمانشاه) از دیگر سوابق اجرایی نکویی زهرایی است .

او بعد از استانداری کرمانشاه به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد و پس از سه سال خدمت در این استان درخواست بازنشستگی داد و در اصفهان مسوولیت راه‌اندازی و مدیریت مؤسسه حفظ و تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) و نگارستان را بر عهده گرفت.

نکویی پس از خرداد ۷۶ و انتخاب ریاست جمهوری وقت، دوباره دعوت به کار شد و مسوولیت استانداری قزوین را بر عهده گرفت و سپس به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر حوزه وزارتی تا پایان شهریور ۸۴ به فعالیت خود ادامه داد و با بیش از ۴۰ سال خدمت در آموزش و پرورش و وزارت کشور بازنشسته شد.

این فعال سیاسی پیشکسوت پس از یک دوره بیماری سرطان، روز گذشته در بیمارستان میلاد اصفهان درگذشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =