صلاحیت داوطلبان شورای شهر و روستاهای استان یزد دقیقا بررسی می شود

یزد- ایرنا- دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان یزد گفت: طبق قانون و آیین‌نامه‌ها صلاحیت تمامی داوطلبان عضویت در این نهاد مردمی دقیقا بررسی می شود.

به گزارش ایرنا، محمد حسین علیخانی عصر سه‌شنبه در نشست توجیهی و هم‌اندیشی شورای نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای مهریز که با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد افزود: تمامی مراحل بررسی صلاحیت‌ها باید حساب شده و طبق مقررات و رعایت اصول اخلاقی و انسانی باشد .

وی به اهمیت رعایت مقررات از سوی اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای  منطقه اشاره کرد و ادامه داد: اگر تمامی تصمیم‌ها طبق قانون و همراه با رعایت موازین و آیین‌نامه‌های ابلاغی باشد بدون مشکلی شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و گسترده خواهیم بود.

وی تصریح کرد: تبیین قوانین انتخابات در مراحل مختلف در بررسی صلاحیت‌ها و برگزاری آن از ابتدا تا انتها اساسی‌ترین وظیفه مسوولان است و زمینه‌سازی برای حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های اخذ رای امری مهم و سرنوشت‌ساز است .

علیخانی بیان کرد: تمامی برنامه‌ها در برگزاری انتخابات و هیات نظارت طبق روزشمار و مقررات صورت می‌گیرد و تاکنون همراهی هیات‌های اجرایی و بازرسی در استان خوب بود و به امید خدا در ۲۸ خرداد ماه امسال انتخاباتی با شکوهی برگزار می شود.

همچنین فرماندار مهریز امروز ( سه‌شنبه ) به ایرنا گفته بود: طبق مقررات اعضای هیات بازرسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا سال ۱۴۰۰ معرفی و فعالیت های خود را در این شهرستان آغاز کردند.

رضا زارع زاده مهریزی  افزود: بر اساس این احکام  « علیرضا مرادیان » به‌ عنوان رییس و « مصطفی آخوندی » و « امیرعباس دهقانی‌زاده » به ‌عنوان اعضای هیات بازرسی انتخابات منطقه تعیین شدند.

وی ادامه داد: طبق روزشمار انتخابات و مقررات از قبل اعضای هیات اجرایی و نظارت انتخاب و وظایف قانونی خود را با دقت و هماهنگی در شهرستان انجام می‌دهند و تاکنون جلسه‌های متعددی برای برگزاری انتخاباتی پرشور برگزار شده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفر مهریز دارای یک شورای شهر پنج نفری و ۴۶ شورای اسلامی در روستاهای بخش مرکزی در پنج دهستان ارنان، تنگچنار، بهادران، خورمیزات و میانکوه است .

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =