معاون سیاسی استاندار: انتخابات در لرستان قانونمند برگزار می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان سالم، بی‌طرف و قانونمند برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا محمود ثمینی روز سه شنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان اظهار داشت: خبرگزاری ایرنا همواره همکاری خوبی با بدنه دولت و استانداری لرستان داشته و در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ بسیار موفق ظاهر شد.

وی افزود: انتظار می‌رود در انتخابات پیش رو هم به عنوان رسانه‌ای حرفه ای که اخبار را انعکاس می دهد با نخبگان و فعالان فرهنگی و سیاسی در جهت افزایش مشارکت حداکثری مردم داشته باشد.

وی گفت: آغاز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا زمان زیادی باقی نمانده و فرایند ثبت نام شورای شهر در روزهای پایانی سال گذشته صورت گرفت و از روز گذشته ثبت نام شوراهای روستاها آغاز شده است.

وی ادامه داد: باید زمینه را برای ترغیب و تشویق در روستاها برای ورود به عرصه رقابت فراهم کنیم چرا که حضور بسیاری از روستاییان به عنوان داوطلب می‌تواند افزایش مشارکت را به همراه داشته باشد.

ثمینی با اشاره به اینکه در سال گذشته با توجه به شرایط کرونایی جلسات احزاب در لرستان لغو شد گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی در نشست های مختلف با حضور صاحب نظران باید راه‌های مشارکت جویی مردم را تبیین کند، جلسات با تعداد افراد محدود برگزار شود انعکاس اخبار در جامعه باید بیان شود تا مردم مطلع شوند.

وی اظهار داشت: امیدواریم اقدامات پیش رو تا زمان برگزاری انتخابات موجب حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای شود و ما به عنوان مجریان مانند گذشته انتخابات سالم، بی‌طرف و قانونمند را برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه این سیاست به فرماندهان و بخشداران برای برگزاری انتخاباتی سالم ابلاغ شده است گفت: در انتخابات گذشته و با توجه به بازخورد های متفاوت میزان رضایتمندی مردم بالا بوده و در پایان انتخابات و در چهارچوب نظام جمهوری اسلامی آنچه که مردم انتخاب کردند نماینده معرفی خواهد شد.

وی افزود: در این راستا خبرگزاری جمهوری اسلامی همواره امین و مورد اعتماد بوده و در انعکاس اخبار و اطلاع رسانی به مردم تمام تلاش خود را مانند گذشته انجام خواهد داد.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان نیز در ادامه گفت: رسانه‌ها در انتخابات پیش رو همانند یک پل ارتباطی میان مردم و مسوولان، دیدگاه‌های هر ۲ طیف سیاسی را به‌ درستی و بدون هرگونه قضاوت، تحلیل و منتشر کنند تا زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم شود.

محمد علیدوستی افزود: آسیب‌شناسی خدمات شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌عنوان مجلس‌های محلی یکی از مهم‌ترین وظایف رسانه‌های استانی است که می‌تواند موجب بهبود فعالیت‌های این نهاد در دوره‌ جدید باشد.

وی ادامه داد: در این راستا خبرگزاری ایرنا لرستان طی ماه‌های منتهی به انتخابات، میزگردهای تحلیلی را برگزار خواهد کرد که در آن نظرات و دیدگاه‌ جریانات مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان مطرح و بدون کم‌وکاست منتشر خواهد شد تا اقشار جامعه بتوانند از نظرات کارشناسان در راستای انتخاب درست بهره‌برداری کنند.

 انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =