بیش‌از ۲هزار بازدید نوروزی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر ۲ هزار و ۳۰۰ مورد بازدید و نظارت بر اماکن و مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی سراسر استان در تعطیلات نوروزی بوسیله کارشناسان دامپزشکی انجام شده است.

دکتر مهدی حسینی روز سه‌شنبه با تشریح طرح نظارت نوروزی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح تشدید نظارت و کنترل عرضه فرآورده‌های خام دامی از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۴ فروردین سالجاری در تمامی شهرستان های استان ادامه یافت و روزانه بوسیله ۲۵ اکیپ به صورت مستمر و موثر در حال اجرا بوده است.

وی گفت: در اجرای این طرح نظارتی بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مورد بازدید از مراکز تولید و عرضه فرآورده خام دامی و افزون بر ۲۳۰ مورد بازدید از اماکن عمومی مصرف کننده فرآورده خام دامی مانند رستوران ها و هتل ها به عمل آمد.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: حفظ سلامت و تامین امنیت غذایی جامعه در تمامی طول سال و به ویژه در ایام خاص مانند نوروز، ماه مبارک رمضان و محرم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این وظیفه کارشناسان نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی است که با انجام نظارت های دوره ای و موثر از مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی، حلّیت و سلامت این محصولات را کنترل کنند تا غذای سالم و حلال بر سر سفره مردم قرار گیرد.

وی بیان کرد: هرگونه کوتاهی و بی توجهی در روند کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی در فرآیند تولید و عرضه فرآورده های خام دامی سبب آسیب رساندن به سلامت غذایی مردم و جامعه و همچنین انتشار برخی بیماری های مشترک بین انسان و دام در جمعیت های انسانی می شود، کنترل و بازرسی‌های انجام شده نشان دهنده زحمت و تلاش همکاران این اداره کل در انجام وظایف و مسائل مرتبط با دامپزشکی است که حتی در ایام تعطیل نیز ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =