کرونا جان‌۲ نفر را در کهگیلویه و بویراحمد گرفت

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه دو هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان پناه روز سه شنبه در این باره اظهار داشت: شمار جانباختگان کرونا در استان افزایش یافته و به ۴۷۸ نفر رسیده است.

وی افزود: هم اینک ۳۶۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۸ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۷ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان پناه ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۲۸ هزار و ۶۵۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است. 

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: امروز ۷۷۸ نمونه پی سی آر از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که حدود ۵۴ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران، چرام و دنا است.

وی تصریح کرد: همچنین از ۹۵۵ نمونه رپید تست انجام شده ۱۵ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های بهمئی، کهگیلویه، گچساران و چرام هستند. 

یزدان پناه تاکید کرد: همه شهروندان در قبال اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی و موازین بهداشتی مسئول هستند و باید به اشخاصی که نسبت به این موارد بی‌توجه هستند تذکر و هشدار بدهند. 

وی افزود: در بدترین شرایط ملی و استانی کرونا از شروع این بیماری هستیم و اگر محدودیت ها و رعایت ۱۰۰ درصدی دستورالعمل های بهداشتی آغاز نشود بزودی بیمارستانها از بیماران کرونایی پر می شوند و روزانه شاهد تلفات و پرپر شدن بیماران در راهروهای بیمارستانها خواهیم بود. 

یزدان پناه خواهان استفاده حداکثری از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، عدم حضور در هر تجمع و دورهمی، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرخطر، عدم مصرف غذا در رستورانها و سایر مراکز اقامتی، استفاده نکردن از وسایل نقلیه عمومی و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری به مدت حداقل دو هفته شد تا بتوان از این خیز وحشتناک و مرگ آفرین عبور کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه ‌و بویراحمد ابراز داشت: همچنین خواهان حمایت  خانواده ها از افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای شد و باید این افراد کمتر در معرض عوامل خطرزا و ارتباط با سایرین باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =