۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 84286308
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نشست حضوری ‌کمیسیون مشترک‌ برجام در وین آغاز شد

تهران- ایرنا- هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های نمایندگی‌ ایران و کشورهای ۱+۴ در گراندهتل شهر وین از ساعت ۲ و نیم بعد از ظهر به وقت محلی وین از سر گرفته شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حاضران در جلسه علاوه بر هیات ایرانی به ریاست سیدعباس عراقچی، انریکه مورا معاون دبیرکل‌ سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و  نمایندگان ایران، چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و آلمان در آن حاضر هستند.

عراقچی پیش از این نشست با انریکه مورا هماهنگ کننده اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون مشترک دیدار کرد و آخرین ترتیبات اجرایی مربوط به برگزاری کمیسیون را مرور کرد.

رئیس هیات ایران در نشست کمیسیون برجام و مذاکرات در وین شب گذشته با رئیس هیأت چین و امروز با رئیس هیات روسیه دیدار و گفت و گو کرد.  

وزارت امور خارجه  ساعتی قبل دستور هجدهمین نشست ‌کمیسیون مشترک برجام را رفع تحریم‌ها و مسائل هسته ای عنوان کرد و یادآورشد: در حاشیه نشست کمیسیون، به روال معمول، جلسات دو جانبه با روسای سایر هیات‌های۱+۴ برگزار می‌شود.

در این نشست نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی،  سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امورخارجه و ریاست هیات کشورمان را همراهی می‌کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =