۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 84286301
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰ درصد تعهد اشتغال در بخش صنایع‌دستی اردبیل تحقق یافت

اردبیل - ایرنا - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل گفت: بر اساس آمارهای ثبت شده ۶۰ درصد تعهد اشتغال در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان محقق شد.

به گزارش ایرنا ، محمدرضا شایقی روز سه‌شنبه اظهارکرد: تعهد اشتغال شهرستان اردبیل در سال گذشته ایجاد اشتغال برای ۴۶۰ نفر بوده که برای بیش از ۲۶۰ نفر اشتغال‌زایی شده و پس از راستی‌آزمایی اشتغال این افراد تایید شده است.

او افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان اردبیل که گردشگری را تعطیل کرده و باعث تعدیل نیرو در این بخش شده بود، در حوزه صنایع دستی اداره شهرستان اردبیل توانست ۶۰ درصد تعهد اشتغال خود را محقق کرده و در سامانه رصد اشتغال و پنجره واحد اشتغال به  ثبت برساند.

شایقی ادامه داد: امسال نیز با توجه به شعار سال توسعه اشتغال و حمایت‌ و پشتیبانی از طرح‌ها در حوزه‌های سه‌گانه این اداره در اولویت بوده و تلاش می‌کنیم تا برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

اردبیل از استان‌های برجسته در زمینه صنایع دستی در ایران محسوب می‌شود و دستان هنرمندان در هر منطقه از این استان از گذشته‌های دور کالاها و آثار ارزشمند در این زمینه خلق می‌کنند.

بیش از ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل در ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند.

چرم و ملیله اردبیل، معرق نمین، مرصع و معرق سنگ خلخال، گلیم عنبران، جاجیم بافی، قالی بافی، پالازبافی، ورنی بافی، تراش شیشه، مسند بافی، سفالگری، چاقو سازی، قلم‌زنی و کاشی معرق از جمله صنایع دستی معروف استان اردبیل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =