۷۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز از شهرک صنعتی مشهد کشف شد

مشهد- ایرنا- کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۷۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز به ارزش ۳۰ میلیارد ریال از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی واقع در غرب مشهد کشف و ضبط شد.

بخشعلی بیاتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی اخبار رسیده و در گشت مشترک معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت به همراه اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و حراست شرکت توزیع نیروی برق مشهد بعد از هماهنگی قضایی با جانشین دادگاه عمومی و انقلاب این شهر، این میزان دستگاه ماینر غیرمجاز در بازرسی از یکی از واحدهای تولیدی کشف شد.

وی اضافه کرد: واحد تولیدی مزبور اقدام به اخذ پروانه بهره برداری برای استفاده از دستگاههای استخراج ارز دیجیتال نکرده بود لذا ۷۶ دستگاه مزبور ضبط و به سازمان اموال تملیکی انتقال یافت و پرونده تنظیم شده برای آن نیز به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز از یک کارگاه چوب بری و ۱۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال از یک واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی اطراف مشهد کشف و ضبط شده بود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =