۴۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز  در اردبیل متوقف شد

اردبیل - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در تعطیلات نوروز امسال ۴۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در این استان شناسایی و متوقف شد.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ رضا قاسمی روز سه‌شنبه اظهارکرد:  گشت‌زنی‌های کیفی و هدفمند و اقدامات پیشگیرانه باعث شد عملکرد ایام تعطیلات سال جاری در مقایسه با سال گذشته  ۱۰ درصد کاهش توقیف عملیات داشته باشد.

وی افزود: یگان حفاظت امور اراضی سازمان تدابیر عملیاتی پیشگیرانه‌ای برای افزایش پوشش حفاظتی اراضی زراعی و جلوگیری و مقابله با سوء‌استفاده فرصت‌طلبان و متخلفان قبل از آغاز تعطیلات و در نوروز در حوزه استحفاظی استان اتخاذ و عملیاتی کرد.

وی بکارگیری تعداد ۱۰ مورد گشت خودرو یگان حفاظت اراضی کشاورزی با اعزام کارکنان مجرب و آموزش‌دیده در ۱۰ شهرستان مورد هدف با گشت‌زنی‌های کیفی و هدفمند مبنی بر شناسایی تغییر کاربری غیرمجاز را از جمله این فعالیت‌ها ذکرکرد.

وی گفت: برای پیشگیری و مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز  نظارت و سرکشی مستمر فرمانده یگان حفاظت استان افزایش یافته و واحدهای گشت با خودروهای واحدهای کشت سیار با طی مسافتی برابر ۱۲ هزار و ۱۰۲ کیلومتر در اراضی زراعی و باغی گشت‌زنی کردند.

وی اظهارداشت: با تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح برخورد قانونی شده و اجازه سودجویی به فرصت طلبان در از بین بردن اراضی کشاورزی داده نمی‌شود.

او از مردم خواست در صورت مشاهد تخریب اراضی کشاورزی و یا تغییر کاربری غیرمجاز مراتب را به سامانه ۱۳۱ اطلاع دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =