۴۵۶ هزار خانواده در استان مرکزی زیر پوشش طرح شهید سلیمانی قرار گرفتند

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله گفت: ۴۵۶ هزار خانواده در استان مرکزی زیر پوشش طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی هستند که خدمات مختلف آموزشی، بهداشتی، درمانی و حمایتی را دریافت کردند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی روز سه شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه و بسیج به عنوان یک نیروی پیش برنده و لوکوموتیو نظام اسلامی با همه ظرفیت ها برای خدمت به مردم و جامعه اسلامی در میدان است.

وی ادامه داد: امروز همه باید به دنبال این باشیم نرم افزارهای انقلاب اسلامی در همه ابعاد را فعال کنیم تا بتوانیم کارکرد موفق نظام اسلامی را به رخ بکشانیم. امروز مجاهدت‌های بسیجیان در همه ابعاد و عرصه‌های مختلف برای مردم امیدبخش است و در شرایط کنونی بسیج با همه توان در کنار مدافعان سلامت به دنبال نقش آفرینی است که اقدامات چشمگیری در راستای کاهش آسیب‌های بیماری کرونا رقم خورده است. سردار کریمی تصریح کرد: بیش از ۵۰ عنوان خدمت طی یکسال گذشته توسط بسیجیان با هدایت‌های سپاه در راستای کاهش آسیب های بیماری کرونا و کمک به معیشت مردم رقم خورد که اوج آن در طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی اتفاق افتاد که سپاه و بسیج تمام قد در میدان خدمت حضور پیدا کرد.

وی بیان کرد: اجرای موفق طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی در کنترل موج قبلی کرونا کارکرد موثر بسیج را به رخ کشاند و بار دیگر ثمره مجاهدت های بسیجیان را نشان داد و حتی توانست الگویی موفق در راستای بیماری کرونا ارائه کند.

فرمانده سپاه روح الله اشاره کرد: بسیج به عنوان نقطه امید و کانون دلگرمی مردم کارکرد موثر خود در طول ۴۲ سال انقلاب را به خوبی نشان داده و امروز یکی از تمرکزهای اصلی بسیج در حوزه سلامت است که در سطح استان در قالب طرح شهید سلیمانی اقدامات زیرساختی خوبی انجام شده است.

تشکیل ۳ هزار و ۵۰۰ تیم تخصصی در قالب طرح شهید سلیمانی

سرهنگ پاسدار محمد گودرزی معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله نیز گفت: از ابتدای شروع طرح شهید سلیمانی بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تیم تخصصی تشکیل شده که ۲ هزار و ۲۰۰ تیم رصد کار رصد و شناسایی، ۱۳۴ تیم مراقبتی، ۶۲۵ تیم حمایتی ، ۵۰۴ تیم نظارتی و ۳۷ تیم رهگیری تست را دنبال می کنند که بیش از ۱۰۸ هزار و ۲۰۰ نفر به عنوان سفیر سلامت در خانواده ها سازماندهی شده اند.

وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون اقدامات بسیار خوبی همچون ایجاد ساختار و سازماندهی در حوزه آموزش عمومی در حوزه بهداشت و درمان در قالب طرح شهید سلیمانی انجام شده که با توجه به شیوع موج جدید بیماری باید دوباره فعال شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله اضافه کرد: به دلیل سفر در ایام نوروز شاهد موج جدید بیماری کرونا در سطح جامعه هستیم و امروز با توجه به ساکن شدن جمعیت می طلبد با همکاری ها و مشارکت همه جانبه طرح شهید سلیمانی با دقت اجرا شود.

سرهنگ گودرزی بیان کرد: اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در کنترل موج قبلی کرونا نشان داد بسیج در هر میدانی ورود پیدا کند مشگل گشا خواهد بود و امروز در مقابله با موج جدید طرح شهید سلیمانی باید به شکل محله‌ای و منطقه‌ای با قوت اجرا شود.

وی تصریح کرد: ۴۹۹ پایگاه سلامت فعال که متشکل از بسیجیان و کادر بهداشت و درمان هستند در طرح شهید سلیمانی به مردم خدمات می دهند و همچنین بیش از ۱۶۸ پزشک، ۲۱۹ پرستار، ۶۰۴ بهروز و بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ بسیجی در اجرای دقیق طرح فعالیت مستمر دارند.

سرهنگ گودرزی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا افراد سالمند، بیماران زمینه ای ، مادران باردار یکی از دغدغه‌های مهم جامعه بوده که طرح شهید سلیمانی برای آنها برنامه ریزی دقیق و جامعی داشته و بیش از ۱۲۶ هزار سالمند و ۱۵۱ هزار بیمار زمینه ای و مادران باردار زیر پوشش ویژه طرح هستند.

۶۵ هزار شهروند در قالب طرح شهید سلیمانی تست کرونا دادند

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله نیز گفت: از مجموع ۶۵ هزار نفری که در استان مرکزی تست سریع کرونا دادند، ۱۵ هزار و ۷۰۰ مورد آن مثبت و بقیه منفی بودند.
سرهنگ محمد تقی امینی افزود: بیش از ۲۵۰ نفر از بسیجیان و پرستاران در این خصوص آموزش تخصصی دیدند.

وی ادامه داد: بیش از هفت هزار و ۸۰۰ نفر از مبتلایان کرونا در استان مرکزی به اقامتگاه سلامت ارجاع معرفی شدند و ۶۰ هزار نفر خدمات حمایتی بهداشتی و درمانی دریافت کردند.
معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: ۴۰ هزار نفر در قالب طرح شهید سلیمانی این استان خدمات معیشتی دریافت کرده اند، ۱۱ هزار و ۶۸۵ نفر به قرنطینه خانگی هدایت شده اند و یک هزار و ۳۳۵ نفر به بیمارستان معرفی شدند.
سرهنگ پاسدار امینی بیان کرد: یکی از شاخصه‌های مهم طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی وارد میدان آمدن مردم و بسیج عمومی برای برقراری بهداشت و درمان بود که در مرحله قبلی اجرای طرح با موفقیت خوبی همراه بود.
طرح شهید سلیمانی با هدف قطع زنجیره کرونا از آذرماه پارسال به طور همزمان در کل کشور آغاز شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =