وزیر آموزش و پرورش :مدرسه رفیع ترین بنیان آموزشی کشور است

یزد - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت:  مدرسه محل انسان سازی و تربیت افراد برای آینده کشور است بنابراین جزو رفیع‌ترین بنیان های آموزشی به شمار می رود که بهره برداری از آن نیازمند جشن باشکوهی است.

به گزارش ایرنا محسن حاجی میرزایی عصر سه شنبه در مراسم افتتاح همزمان ۲۷ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی استان یزد افزود:  با شیوع کرونا ، معلمان دلسوز و مادران و پدران دانا اجازه ندادند که تحصیل در این کشور دچار خللی شود هرچند هیچ چیز نمی تواند جای آموزش حضوری را بگیرد ، تلاش و همتی که در کشور شکل گرفت، شایسته تجلیل  است. 

وی گفت:  در این زمینه پیام امام راحل که فرمودند، همه خانه ها را مدرسه کنید، محقق شد و تمامی مادران به دستیاران معلم تبدیل شدند و جامعه باهوش ایرانی اجازه نداد که آموزش فرزندان این کشور مختل شود.

وزیر آموزش و پرورش،در ادامه به افتتاح فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت :در میان همه  طرح هایی  که افتتاح می شود، افتتاح مدرسه لذت متفاوتی دارد زیرا محصول آن متفاوت است و پرورش انسان به عنوان اشرف مخلوقات اقدامی ارزشمند است که هیچ تولید و پرورشی با آن برابری نمی کند.

به گفته وی هرچند با شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ خللی در شیوه فعالیت های آموزشی  کشور رخ داد اما خانه بیشتر شهروندان ایرانی برای تدریس دانش آموزان به مدرسه تبدیل شد. 

حاجی میرزایی با قدردانی از تلاش خیران مدرسه ساز استان یزد  تصریح کرد : این امر نشان می دهد که انگیزه های بالایی برای پیشرفت در استان وجود دارد و  این توفیق الهی است که کسی مجال پیدا کند مدرسه سازی کند و گره از کار خلق خدا باز کند.

وی با بیان اینکه مدرسه سازی در برخی مناطق کشور به خاطر رشد جمعیت از جمله یزد با مشکلاتی روبروست، افزود: در یزد با رشد پنج درصدی جمعیت دانش آموزان روبرو هستیم که این امر نیازمند توجه جدی به مدرسه سازی است.

طرح های یادشده با زیربنای ۳۴ هزار مترمربع و با اعتبار ۱۳۶ میلیارد تومان، عصر امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری رسید که  شامل ۱۵ طرح آموزشی، ۹ طرح ورزشی، سه طرح آموزشی و ورزشی دانش آموزان استثنایی است.

مهمترین این پروژه ها شامل مدرسه زارع شاهی با ۱۲ کلاس درس، دبیرستان خیری پروفسور حسابی با ۱۸ کلاس درس و مجموعه ورزشی یادگار سومین شهید محراب آسیت الله محمد صدوقی است. 

وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح چند طرح آموزشی و شرکت در اجلاس سراسری نماز امروز وارد شهر یزد شد و در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید صدوقی مورد استقبال استاندار و شماری از مسوولان و مدیران وزارتخانه در استان قرار گرفت. 

 نشست با مدیران مدارس در بستر شبکه شاد و دیدار مجازی با معلمان استان،  از برنامه‌های سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به یزد اعلام شد.

شرکت شورای آموزش و پرورش و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش، آغاز عملیات اجرایی  فاز ۲ طرح اقدام ملی مسکن فرهنگیان استان یزد و افتتاح چند طرح آموزشی از دیگر برنامه های این سفر است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha