بنیاد شهید و امور ایثارگران مرجع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد به عنوان مرجعیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، باید توجه عمیق به این حوزه داشته باشد و با هم‌افزایی، هدف گذاری‌های سال گذشته را با غنا در محتوا اجرا کند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا،‌ سردار یعقوب سلیمانی روز سه شنبه در اولین جلسه کمیسیون هنر و سیاست گذاری اداره کل امور هنری افزود: کاری ماندگار است که در ذهن جامعه هدف نقش ببندد و اثرگذار باشد. همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند تاریخ شفاهی والدین شهدا ثبت شود و این یک کار ماندگار است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در اداره کل هنری گفت: ایثار و شهادت دو محور اساسی در بقای نظام اسلامی است. از مجاهدت رسول اکرم(ص) در شعب ابی‌طالب تا جریان پیروزی خون بر شمشیر و ظفرمندی رزمندگان در دفاع مقدس بر این دو پایه استوار است.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به کارهای هنری حوزه ایثار و شهادت گفت: کاری ماندگار است که در ذهن جامعه هدف نقش‌ببندد و اثرگذار باشد. همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند باید تاریخ شفاهی والدین شهدا ثبت شود و این یک کار ماندگار است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین اظهار داشت: باید در جشنواره‌ها با نگاهی محتوایی و عمیق وارد شویم و کارهای اساسی در راستای تأثیر گذاری آثار انجام دهیم زیرا آنچه اهمیت دارد غنای محتوا و ارتباط با مخاطب است.

تولید مستندهای ۳۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای

سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و دبیر کمیسیون هنر و سیاست گذاری نیز در این جلسه به ارائه پیشنهادهایی پرداخت و گفت: بنا داریم کارهایی را با مشارکت استان‌ها انجام دهیم که برخی از این کارها عبارتند از، تولید مستندهای ۳۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای که در آن‌ها از ظرفیت‌های رسانه در استانها استفاده خواهیم کرد.

وی افزود:‌همچنین تولید ۵۰ نماهنگ با موسیقی استان‌ها دردستورکار است. درخواست‌هایی برای ساخت فیلم سینمایی، سریال، تئاتر و غیره نیز وجود دارد که در دستور کار امسال قرار خواهد گرفت.

سوژه‌های بکری در استان‌ها وجود دارد

مهدی فرجی عضو کمیسیون هنر و سیاست گذاری اداره کل امور هنری نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: بعضی استان‌ها در برخی ساختارهای هنری به مراتب از مرکز سبقت گرفته‌اند و کار در استان‌ها به مراتب با کیفیت و به صرفه تر انجام می‌شود.

وی افزود: سوژه‌های بکری در استان‌ها وجود دارد و وقتی استان‌ها مشارکت داشته باشند دسترسی به این سوژه‌ها راحت تر می شود. باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد زیرا این مسیر می‌تواند آورده‌های خوبی برای ما داشته باشد. همانطور که نوروز امسال هم نشان داد اگر اثر خوبی از تلویزیون پخش شود ببیننده را جذب می‌کند.

تهیه کننده سریال تلویزیونی «نون خ» گفت: جشنواره فیلم ایثار فرصتی ویژه در اختیار ما می‌گذارد تا آثار تولید شده در حوزه ایثار و شهادت  دیده شود و همراه کردن هنرمندان در این حوزه را برای ما ممکن می‌سازد.

در ادامه جلسه اعضای دیگر کمیسیون به موضوعاتی از جمله «اهتمام در سفارش، جذب و به بکارگیری نیروهای داوطلب و تعادل بین این دو مقوله»، «تولید یک اثر در قالب هنری برای ماندگار شدن»، «هدایت یک موضوع تلخ به حوزه شادی و نمایش آن»، «هویت سازی در جشنواره فیلم ایثار» و «استفاده از مناطق جغرافیایی مختلف کشور همراه فرهنگ مردم آن منطقه برای ساخت محصولات و تولید محتوا در حوزه ایثار و شهادت و مشارکت طلبی در آن» اشاره شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =