دوچرخه‌سوار میاندوآبی در رقابت‌های شمالغرب کشور قهرمان شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان میاندوآب‌ گفت: "مسعود خاکی" دوچرخه‌سوار ملی‌پوش و شایسته اهل این شهرستان در مسابقات این رشته در منطقه شمالغرب کشور به مقام قهرمانی دست یافت.

رضا زرندی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این مسابقه غیررسمی روز گذشته با حضور تعدادی از دوچرخه‌سواران به منظور آماده سازی در تبریز برگزار شد، اظهار داشت: در این رقابت‌ها بیش از ۱۰۰ رکابزن از شهرهای تبریز، میاندوآب، اردبیل، منطقه آزاد ارس، عجب شیر و میانه در ۲ بخش کورسی و کوهستان در رده‌های سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها در مجموعه ورزشی یادگار امام(ره) تبریز برگزار شد، افزود: در پایان این رقابت‌ها در رده سنی بزرگسالان بخش کورسی "مسعود خاکی" از میاندوآب به مقام قهرمانی دست یافت و المان عابدی، احسان محمودی، ایلیار معماریان و سبحان فخیمی به ترتیب دوم تا پنجم شدند.

وی بیان کرد: این دوچرخه‌سوار میاندوآبی از زمان حضور در این عرصه تاکنون مقام قهرمانی کشور در بخش کوهستان، ۲ عنوان نخست انتخابی تیم ملی و عنوان نخست در مسابقات جایزه بزرگ قهرمانی کشور و مقام قهرمانی در مسابقات بین المللی را کسب کرده است.

رییس اداره ورزش و جوانان میاندوآب اضافه کرد: خاکی در آبان ماه سال گذشته نیز توانست در مرحله نخست لیگ دوچرخه‌سواری پیست و جاده جوانان کشور در مشهد چهار مدال نقره و برنز را در رشته "چهار کیلومتر" ، "اسکرچ" ، "یک کیلومتر" و "اسپرینت" کسب کند.

مسعود خاکی متولد سال ۱۳۸۱ میاندوآب است که به عنوان یکی از پدیده‌های نوظهور رشته دوچرخه‌سواری کشور محسوب می‌شود؛ وی دوچرخه‌سواری را به شکل حرفه‌ای و در حد قهرمانی از سال ۱۳۹۶ آغاز کرد و از همان سال به اردوی تیم‌ملی دعوت شد.

میاندوآب‌ با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =