بستری ۴۸ بیمار کرونایی در یک روز در دزفول نگران کننده است

دزفول - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: ۴۸ بیمار کرونایی روز دوشنبه در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شدند که اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد، برای خدمات رسانی به بیماران با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

علی قمیشی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌های دزفول بیان کرد: بهبود و تغییری در تعداد بیماران مبتلا به کرونا و بستری‌ها در دزفول مشاهده نشده و تعداد آمار بالاست.
وی افزود: با مدیریت مسوولان مربوطه بخش های بیمارستان بزرگ دزفول برای خدمات دهی به بیماران کرونایی بیشتر شده و فضاهای بیشتری برای بستری بیماران اضافه شد، این در حالی است که اگر چنین اقداماتی انجام نمی شد ظرفیت بیمارستان از چند روز پیش تکمیل شده بود و امکان بستری افراد بیشتر نبود.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی  همشهریان به هشدارها توجه نکرده و زمانی متوجه موضوع می‌شوند که گرفتار شده و به سختی می‌توان فضایی برای بستری در بیمارستان برای آنها یافت.
قمیشی، ظرفیت تخت‌های بیمارستان بزرگ دزفول را  ۴۰۰ تخت بیان کرد و گفت: اگر این روند بستری بیماران کرونایی در دزفول ادامه یابد به زودی فضایی برای بستری دیگر بیماران باقی نخواهد ماند این در حالی است که این بیمارستان علاوه بر بیماران کرونایی باید به بیماران تصادفی، زایمان، قلبی و سایر بیماران نیز خدمات درمانی ارایه کند. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مردم هشدار داد موج جدید کرونا با نام انگلیسی در دزفول و کشور شایع شده که نسبت به ویروس قبلی هم شدت بیشتری دارد و هم زمان بستری بیماران زیاد است.

قمیشی با بیان اینکه موج جدید کرونا در دزفول به شدت موج تابستان پارسال است از مردم خواست از دورهمی و دید بازدید خودداری کنند تا دچار ویروس کرونا و عواقب پس از آن نشوند.

هم اکنون ۹ شهرستان خوزستان از جمله دزفول در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =