سند همکاری ایران و چین افق خوبی برای بخش کشاورزی ایران باز می‌کند

تهران-ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: سند همکاری ایران و چین افق تازه‌ای پیش روی کشاورزات کشور ایجاد کرده و زمینه ساز رشد صادرات و افزایش اشتغال در این بخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «کاظم خاوازی» ‌روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی، ‌آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در تشریح این نشست به خبرنگاران گفت: برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در عملی کردن شعار سال و مانع زدایی از عواملی که در تولید وجود دارد، تلاش می‌کنیم امنیت غذایی را به صورت طولانی مدت و پایدار عملیاتی کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: همکاری‌های کشاورزی ایران و چین در سند راهبردی که اخیرا به امضای دو کشور رسید، افق بسیار خوبی برای کشاورزی ایران است.

 وی افزود: این سند که بخش نخست آن توسط سازمان حفظ نباتات کشور و همچنین سازمان دامپزشکی تدوین و به کشور چین ارسال شده، می‌تواند مسیر بسیار خوبی برای صادرات محصولات ایران ایجاد کرده و منجر به اشتغال‌زایی شود.

خاوازی با اشاره به تاثیر ورود فناوری‌ها به بخش کشاورزی افزود: با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه بسیار زیاد کار کرده و با یکی از استان‌های کشور چین نیز پروتکل علمی دارد، این مسیر در کمک به کشاورزی ایران نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.

خاوازی با اشاره به تصمیماتی که در حوزه نهاده‌های دامی و تامین مرغ در کمیسیون کشاورزی اتخاذ شد، ‌اظهار داشت: با اعداد و ارقام و توضیحات فنی که داده شد، مشخص است که مرغ به اندازه کافی در کشور بوده و هست و این اتفاقاتی که در کشور رخ داده به دلیل مشکل در تولید نیست بلکه به دلیل وجود بخش‌هایی است که خارج از نظام تولید است.

وی ادامه داد:‌ درباره تولید تخم‌مرغ نیز بحث‌های لازم انجام شد و در این بخش مازاد تولید وجود دارد و قرار شد از تولید کنندگان نیز در این بخش حمایت شود و در همین رابطه فردا با تولید کنندگان این بخش جلسه‌ای برگزار خواهد شد.

وزیر جهاد کشاوزی ابراز امیدواری کرد با تدوین برنامه بلندمدت، اتفاقات اخیر برای تهیه مرغ و تخم مرغ در کشور رخ ندهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =