محورهای حمایت بخش معدن از هپکو و تامین ماشین‌آلات معدنی

تهران- ایرنا- رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محورهای حمایت از هپکو را در راستای تامین ماشین‌آلات معدنی مورد نیاز این بخش بیان داشت.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «وجیه الله جعفری» در نشستی با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، رییس خانه معدن، مدیران ارشد شرکت‌های ملی صنایع مس، گل‌گهر و چادرملو و نیز مدیرعامل شرکت هپکو، محورهای حمایت بخش معدن از این شرکت را عنوان کرد.

طی این نشست مشکلات پیش‌رو در تامین ماشین‌آلات معدنی و نیز راهکارها و برنامه‌های تامین ماشین‌آلات توسط هپکو به منظور حمایت از این شرکت مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جعفری در این نشست گفت: تامین ماشین‌آلات بخش معدن، حمایت از شرکت هپکو، بازسازی ماشین‌آلات معدنی شرکت‌های بزرگ همچون گل‌گهر و چادرملو و بررسی برنامه هپکو برای تولید و واردات ماشین‌آلات معدنی، از محورهای حمایتی بخش معدن از شرکت هپکو است.

وی افزود: همچنین اعلام نیاز شرکت ملی صنایع مس ایران برای خرید برخی ماشین‌آلات معدنی به هپکو و نیز پیشنهاد انجام نیازسنجی خانه معدن ایران از معادن کوچک و متوسط در راستای تامین ماشین‌آلات مورد نیاز آنها و نیز حمایت از هپکو از دیگر دستاوردهای این نشست است.

۱۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های هپکو تهاتر شد

در این دیدار، معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به تاکید وزیر صنعت بر احیای شرکت هپکو توسط بخش معدن، خاطرنشان‌کرد: سال گذشته یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های این شرکت تهاتر شد که این اقدام، هپکو را در آستانه شروعی مجدد قرار داده است.

صادقی‌نیارکی ادامه‌داد: همچنین ۵۳ درصد از سهام شرکت هپکو به سازمان تامین اجتماعی و نیز هفت درصد نیز به بانک‌های تجارت، صادرات و ملت واگذار شد.

در این نشست، «علی‌محمد رفیعی» مدیر عامل هپکو نیز به تشریح برنامه‌ها و خدمات پس از فروش این شرکت برای تامین نیازهای بخش معدن در تامین ماشین‌آلات و تجهیزات پرداخت.

همچنین «اردشیر سعدمحمدی» ‌مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن بررسی مشکلات موجود و استانداردهای مورد نیاز ماشین‌آلات معدنی، گفت: شرکت ملی صنایع مس با انجام سفارش خرید ماشین آلات، از هپکو حمایت خواهد کرد.

«محمدرضا بهرامن» رییس خانه معدن ایران نیز ضمن بررسی برخی مشکلات در تامین ماشین آلات معدنی گفت: به منظور تامین نیاز معادن کوچک و متوسط و حمایت از هپکو، نیازسنجی معادن را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، اواخر بهمن‌ماه پارسال معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی در رده تولیدات هپکو از نیمه دوم سال ۹۶ ممنوع شده و برای ماشین‌آلاتی که تولید داخلی ندارند، امکان ثبت سفارش فراهم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =