مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی لرستان انجام شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: مرحله دوم متناسب‌سازی و همسان سازی حقوق و مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و افزایش سنواتی ماده ۹۶ انجام شد.

به گزارش ایرنا، منوچهرگودرزی روز سه‌شنبه درباره جزییات این همسان سازی افزود: در مرداد ماه سال گذشته، سازمان تامین اجتماعی، یک مرحله متناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران را عملیاتی کرد اما در مهر سال گذشته، سایر صندوق‌های بازنشستگی ، یک مرحله دیگر همسان سازی را اجراء کرد که فاصله‌ای میان مستمری بازنشستگان آن صندوق‌ها با بازنشستگان تامین‌اجتماعی ایجاد و مطالبه به‌حقی برای ترمیم این شکاف، شکل گرفت.

 وی اظهار داشت: آنچه توسط صندوق بازنشستگی کشوری در فروردین ۱۴۰۰ به بازنشستگان پرداخت می‌شود، نسبت به اسفند ۹۸ با ۲ مرحله همسان‌سازی و ۲ مرحله افزایش سنواتی، حدود ۱۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل در سازمان تامین‌اجتماعی تلاش شد مستمری بازنشستگان تامین‌اجتماعی را در همان حد افزایش داده تا عدالت برقرار شود.

گودرزی با اشاره به اینکه برای نخستین بار افزایش مستمری‌ها در فیش‌های فروردین ماه لحاظ خواهد شد، گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداختی در اسفند ماه، علی‌الحساب افزایش متناسب‌سازی و افزایش سالانه بوده و ربطی به فروردین ندارد.

جمعیت بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در لرستان ۲۲۱ هزار نفر و با احتساب اعضای خانواده ۶۵۰ هزار نفر هستند.

۸۰ هزار مستمری بگیر اصلی در سه حوزه بازنشستگان، بازماندگان و ازکارافتادگان با حدود ۲۵۰ هزار نفر افراد تحت پوشش نیز از خدمات این سازمان بهره مند هستند که در مجموع بیش از ۹۰۰ هزار نفر در در قالب اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی لرستان قرار دارند.

سه بیمارستان شامل بیمارستان ٢٥٦ تختخوابی خرم آباد، بیمارستان کوثر بروجرد، بیمارستان نرگس دورود و ٢ پلی کلینیک تخصصی شبانه روزی آیت اله کمالوند خرم آباد و آیت اله بروجردی شهرستان بروجرد و همچنین هفت درمانگاه در شهرهای الیگودرز، ازنا، دورود، کوهدشت، پلدختر و خرم آباد به عنوان مراکز درمانی تامین اجتماعی در خدمت بیمه شدگان استان لرستان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =