امکان تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های قزوین به دلیل تشدید کرونا وجود دارد

قزوین-ایرنا- جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: امکان تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های استان و پرشدن تخت‌ها به دلیل تشدید کرونا و افزایش قابل توجه بستری‌ها وجود دارد.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی، روز سه شنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین افزود: عادی انگاری های نوروزی و عدم رعایت مردم در توصیه های بهداشتی، باعث شد تا امروز حال استان قزوین خوب نباشد و آمار روزانه ابتلا به کرونا، از مرز ۴۰۰ نفر گذشته است. 

وی تصریح کرد: نگرانی در خصوص عدم ظرفیت بیمارستان های استان قزوین و کمبود تخت های بیمارستانی یکی از مهم‌ترین دغدغه های پیش روی استان در زمینه مقابله با کرونا است و در این صورت امکان برپایی بیمارستان های صحرایی وجود دارد.

حبیبی اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا استان قزوین، تمام عمل های جراحی غیرضروری در تمام بیمارستان ها کنسل شده است. 

وی با تاکید بر اینکه یک هفته فرصت باقیست تا  زنجیره انتقال کرونا در استان قزوین را کاهش دهیم، افزود: در صورت عدم پیشگیری از انتقال بیماری کرونا، مهار آن سخت خواهد شد بنابراین تمام دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند همکاری های لازم را جهت قطع این زنجیره به عمل آورند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: با توجه به کمبود کپسول های اکسیژن برای پاسخگویی به نیازهای درمانی بیماران، برخی دستگاه ها نظیر شرکت شهرک های صنعتی، سازمان صمت و اتاق بازرگانی موظف به تهیه کپسول های اکسیژن در استان قزوین هستند. 

وی بیان کرد: آماده سازی و تهیه ۲۰۰ کپسول اکسیژن تا هفته آینده، جهت مداوای بیماری کرونا در منزل افراد مبتلا از الزامات استان است چرا که اگر ظرف یک هفته، فراگیری بیماری کرونا را جدی نگیریم، شاهد  آمار های دو رقمی از میزان مرگ و میر های استان خواهیم شد. 

حبیبی با اشاره به اینکه کرونا بی رحمانه می تازد، گفت: رعایت دستور العمل های بهداشتی و عدم حضور در مجامع عمومی تنها راه مقابله با شیوع و همه گیری بیماری کرونا است. 
این مسوول همچنین تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی، خدمات ارزنده ای برای مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین داشته اما در شرایط کنونی و میزان افزایش مبتلایان به کرونا، فعالیت های این ستاد باید سامان دهی و تقویت شود.

وی افزود: تمام دستگاه هایی که خدمات رسان هستند، باید از ارائه هر گونه خدماتی که منجر به ایجاد صف می شود، خودداری کنند.

حبیبی با اشاره به بحث کنترل تردد های شبانه افزود: باید کنترل ترددهای شبانه با جدیت بیشتری دنبال شود  و مامورین راهنمایی و رانندگی در خیابان هایی نظیر خیام، سپه، دانشگاه و خیابان امام (ره) به صورت فیزیکی تردد ها را کنترل نمایند.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تا کنون ۱۹ هزار خودرو جهت سرپیچی از مصوبه ستاد مقابله با کرونا در حین تردد جریمه شده اند، افزود: برای مهار کرونا به همراهی شهروندان نیاز داریم اما متاسفانه بر خلاف توصیه های ستاد مقابله با کرونا، برخی مردم دستور العمل ها را رعایت نمی کنند به طوری که فقط در ایام تعطیلات نوروزی پنج هزار خودرو جریمه شدند. 

حبیبی بیان کرد: فعالیت رستوران ها، فست فودها و کافی شاپ ها به صورت بیرون بر است و در فعالیت پاساژها و تالار ها مدیریت بیشتری صورت پذیرد. 

وی افزود: باتوجه به اینکه رنگ کرونایی استان قزوین رو به قرمز است، در خصوص کاهش ساعات کاری دولتی و اداری و الزام آن ها به دورکاری،  باید ارزیابی هایی صورت گیرد و تا پایان هفته وضعیت کاری کارمندان دولت در استان قزوین تعیین و تکلیف می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =