۱۰۳نفر برای انتخابات شوراهای روستا در چهارمحال و بختیاری ثبت‌نام کردند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشور در استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: در نخستین روز از ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی روستا و تیره ‌های عشایری، ۱۰۳ نفر در این استان اقدام به ثبت‌نام کردند.

ملک محمدقربانپور روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۱۰۰ نفر مرد و سه نفر زن بوده‌اند و همچنین تحصیلات ۶۳ نفر از داوطلبان مقطع ابتدایی، ۱۲ نفر مقطع تحصیلی راهنمایی، پنج نفر دوره متوسطه، ۱۳ نفر دارای مدرک دیپلم، یک نفر فوق دیپلم، هشت نفر لیسانس و مدرک تحصیلی یک نفر نیز فوق لیسانس است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری با اشاره به وجود ۲۶ بخش در استان چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: انتخابات در ۵۹۸ روستا در استان برگزار می‌شود که از این تعداد ۵۱ روستا دارای شورای پنج نفره و ۵۴۷ روستا دارای شورای سه نفره هستند.

قربانپور به روش‌های ثبت نام اشاره کرد و گفت: داوطلبان علاقه‌مند به حضور در این رقابت می‌توانند از چهار طریق استفاده از نرم‌افزار موبایلی و نسخه ویندوز قابل نصب بر رایانه با دریافت از سایت وزارت کشور، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و مراجعه حضوری به بخشداری‌ها ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه داوطلبان تا ۲۲ فروردین مهلت ثبت‌نام دارند، توصیه کرد تا داوطلبان ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند و از تجمع در بخشداری‌ها به سبب خطر شیوع ویروس کرونا بپرهیزند.

قربانپور به مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا اشاره کرد و گفت: گواهی عدم سوء‌پیشینه که از تاریخ صدور آن بیشتر از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه و تصویر آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، یک قطعه عکس سه در چهار و اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان از جمله مدارکی است که افراد متقاضی برای ثبت‌نام باید به همراه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی وعشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =