کشف بیش از ۴۱ تن موادمخدر در دو هفته نخست فروردین

تهران - ایرنا - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۴۱ تن انواع موادمخدر در کشور طی دو هفته نخست فروردین ماه خبر داد و گفت: ۸۲ درصد کشفیات، تریاک بوده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این دو هفته ۴۱ هزار و ۲۴۵ کیلوگرم استٰ، خاطرنشان کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۳۲هزار و ۵۱۷ کیلوگرم بود حدود ۲۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود: ۳۳ هزار و ۹۲۷ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده که ۸۲ درصد کشفیات را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون دبیرکل ستاد درباره سایر مواد مخدر کشف شده نیز گفت: از این میزان ۴ هزار و ۳۲۱ کیلوگرم حشیش، ۱۱۳ کیلوگرم مرفین، ۱۰۳۹ کیلوگرم هروئین، ۲۵۷ کیلوگرم گراس، ۱۲۵۰ کیلوگرم شیشه و ۳۳۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با یادآوری اینکه در دو هفته اخیر مجموعاً ۱۵ هزار و ۹۹۸ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۷ هزار و ۴۷۴ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۸ هزار و ۳۸۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند که در میان دستگیرشدگان این هفته نیز ۱۴۴ نفر از اتباع بیگانه بودند.

به گفته وی، بالغ بر ۷۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به ۶ استان کشور است که بیشترین حجم کشفیات با ۸هزار و ۶۰۵ کیلوگرم یعنی معادل ۲۱ درصد کشفیات کشور مربوط به استان کرمان است و سیستان و بلوچستان با ۵هزار و ۹۳۹ کیلوگرم، هرمزگان با ۵هزار و ۲۵۰ کیلوگرم، اصفهان با ۳هزار و ۳۸۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۳هزار و ۲۱۰ کیلوگرم، فارس با ۲هزار و ۶۹۳ کیلوگرم، یزد با ۲هزار و ۶۹۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۴۸ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی با بیان اینکه طی این مدت ۸۷۱ دستگاه خودرو و ۲۶ قبضه سلاح توقیف شدٰ اظهار داشت: همچنین ۵۲ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۹ درصد انتظامی بوده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =