اهتمام مجلس به تامین منابع صندوق نوآوری و شکوفایی در ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون عمران مجلس از اهتمام برای تامین منابع صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ برای افزایش منابع مورد نیاز صندوق بسیار تلاش شد تا بخشی از مشکلات در تامین مالی اکوسیستم نوآوری کشور برطرف شود.

به گزارش روز سه شنبه از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مجتبی یوسفی افزود: در بودجه ۱۴۰۰ یکی از دغدغه‌های جدی نمایندگان مردم این بود که به موضوعات دانش بنیان و  علمی توجه ویژه شده باشد و در این راستا تلاش کردیم تا در تخصیص اعتبارات نسبت به سال‌های گذشته بودجه این حوزه رشد چشمگیری داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این آمادگی را داریم که از ظرفیت کمیسیون‌های مختلف تخصصی مجلس برای حمایت از حوزه دانش بنیان استفاده کنیم زیرا اگر بخواهیم در حوزه اشتغال حرفی برای گفتن داشته باشیم و بحران بیکاری و اشتغال را برطرف کنیم باید از تحریم و ممکن نبودن واردات محصولات دانش بنیان به صورت یک نعمت استفاده کنیم.

وی بر توانمندی کشور در حوزه فناوری نانو تاکیدکرد و افزود: از سال ۸۲ تجربه جدید علوم نانویی در کشور آغاز شد و امروز به جایگاهی رسیدیم که در مواردی مانند مقالات و پتنت‌های ثبت شده جزو چهار کشور برتر دنیا هستیم.
نماینده مردم اهواز در مجلس ادامه داد: البته دستیابی به این توانمندی بدون حمایت صورت گرفته و این نشان می‌دهد که اگر ما بتوانیم هم در مجموعه دولت و هم در مجموعه‌های تصمیم‌گیر مانند مجلس شورای اسلامی از آنها حمایت کنیم بیش از پیش رشد می‌کنند.

یوسفی در مورد تاثیر تحریم‌های ظالمانه در رشد علمی و اقتصادی کشور گفت: با وجود اینکه تحریم‌ها معیشت مردم را دچار آسیب کرده است و خیلی از نیازهای کشور به واسطه افراد سودجو به دلیل منافعی که در واردات داشتند دچار مشکل شد، اما به موازات آن دانشمندان و تحصیلکردگان ایرانی توانستند نسخه بومی همان محصولات وارداتی را با کیفیت مشابه تولید کنند. ما آمادگی داریم  محصولات دیگر را بومی‌سازی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =