نشان فداکاری به شهید فریبرز متقیان تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «فریبرز متقیان» تعلق گرفت.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به ‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «فریبرز متقیان» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

شهید فریبرز متقیان، فرزند محمدرضا، در روز بیستم آذرماه ۱۳۲۳در شهر کرمان به دنیا آمد. پدرش نظامی بود و به همین دلیل دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی خود را در شهرهای مختلف طی کرد و پس از انتقال پدر به تهران، شهید متقیان دوره دبیرستان را در دبیرستان نظام تهران به پایان رساند.

وی در سال ۱۳۴۴ در آزمون ورودی دانشکده افسری پذیرفته و وارد دانشکده شد. دوره‌های مختلف دانشکده را با موفقیت سپری کرد و در سال ۱۳۴۷ جهت طی دوره مقدماتی زرهی به شیراز منتقل و پس از طی دوره مقدماتی رسته زرهی در مرکز آموزش زرهی شیراز به لشکر ۹۲ زرهی اهواز منتقل و و مشغول خدمت شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و متشنج شدن مرزها، شهید متقیان در تیپ ۲ لشگر ۹۲ زرهی اهواز در مأموریت‌های محوله جهت حراست از مرزها حضوری فعال داشت.

این شهید والامقام، فروردین ۱۳۵۹ عازم جبهه منطقه دهلران شد و بعد از ۲۳ روز حضور در مرز، روز جمعه ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۵۹ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =