نقش دعا در زندگی انسان موضوع کنگره امام سجاد(ع)

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) از انتشار فراخوان این کنگره با موضوع «نقش دعا در زندگی انسان» خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا ، حجت الاسلام احمد پهلوانی گفت: موضوع کنگره امسال متناسب با مسایل روز جامعه بوده و با محور قرار دادن دو مساله سلامت و بیماری، نگاه ادعیه صادر شده از زبان اهل بیت(ع) و به ویژه صحیفه سجادیه را نسبت به این دو مولفه مورد توجه قرار داده است.

وی با اشاره به روند ارسال و انتشار مقالات افزود: در سال های گذشته مقالات برتر در قالب کتاب منتشر می‌شد اما امسال هر مقاله برگزیده در نشریه علمی تخصصی منتشر خواهد شد که امتیازات بیشتری را برای اساتید و دانشجویان به همراه دارد؛ ضمن اینکه دبیرخانه کنگره از اساتید مختلفی برای نگارش مقاله دعوت به عمل آورده است و صاحب نظران به صورت اختصاصی برای این کنگره دست به قلم می‌شوند که البته این آثار به جز مجموعه مواردی است که از سوی سایر پژوهشگران و علاقه‌مندان به دبیرخانه ارسال می‌شود.

پهلوانی افزود: محورهای کنگره شامل موارد متعددی از جمله نقش دعا بر سلامت اخلاقی جامعه از نگاه امام سجاد (ع)، بررسی نقش دعا در کاهش آسیب‌های اجتماعی از منظر امام سجاد (ع)، بررسی تاثیر دعا در امیدبخشی و بهبودی بیماری‌های جسمی با توجه به ادعیه صحیفه سجادیه و نقش دعا در رفع مشکلات از منظر آموزه‌های امام سجاد (ع) با تاکید بر دعای هفتم صحیفه سجادیه است.

وی مهلت دریافت آثار به این کنگره ۳۱مردادماه امسال همزمان با روز جهانی مساجد اعلام کرد و افزود: به ۱۲ مقاله برتر کنگره هدیه نقدی اعطا می‌شود.

پهلوانی با تاکید بر اینکه برنامه‌ها و فعالیت‌های کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) منحصر به بازه زمانی خاصی در طول سال نیست، ادامه داد: کنگره در ایام دیگر و به صورت مستمر در طول سال با همکاری موسسه اندیشه‌های اسلامی سجادیه و همچنین مجموعه‌های بین‌المللی نظیر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و جامعه‌المصطفی(ص) العالمیه برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلفی را در سطح داخل و خارج از کشور اجرا می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به انتشار کتاب، فعالیت‌های خیریه و حمایت از نیازمندان اشاره کرد.

وی افزود: با پشتیبانی علمی که امسال به ویژه با همکاری مرکز تخصصی صحیفه سجادیه برخوردار شدیم، تولید محتوا برای گروه‌های سنی مختلف در دست اقدام قرار گرفته است به گونه‌ای که برای مثال در حوزه تولید محتوا در گروه سنی کودک «شعر» و برای گروه سنی نوجوان قالب «داستان» در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) ادامه داد: آزاد شدن ۴۰ زندانی در روزهای پایانی اسفند سال گذشته، رسیدگی به نیازمندان، برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی و اعزام مبلغ به همت مرکز نیکوکاری امام سجاد(ع) از جمله این اتفاقات است که با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امروز محور برگزاری و مشارکت در کنگره منحصرا به استان هرمزگان اختصاص نداشته و استان‌های دیگر نیز به می‌توانند در این عرصه فعالیت کنند و در قالب نشست‌های صحیفه خوانی، مباحث مربوط به تولید محتوا فعالیت داشته باشند.

براساس اعلام ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، علاقه‌مندان برای برقراری ارتباط با دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می توانند با پست الکترونیکی به نشانی i.s.jj۱۴۰۰@gmail.com در تماس باشند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =