۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84286022
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: آمار بستری بیماران کووید ۱۹ در شهرستان رشت صعودی است

رشت – ایرنا – فرماندار شهرستان رشت گفت: آمار بستری بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان روند صعودی دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فتح اللهی روز سه شنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت با بیان این که  احتمال اینکه در این هفته به وضعیت حتی قرمز تبدیل شویم دور از ذهن نیست اظهار  داشت: امیدوارم با توجه به بستری ها از هفته بعد شاهد آغاز مرگ و میرها نباشیم .

وی  با بیان اینکه کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی از دلایل روند صعودی بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ است، خاطرنشان کرد: پروتکل های بهداشتی به زیر ۶۰ درصد رسیده یعنی اینکه رعایت موارد پیشگیری برای مردم عادی شده و توصیه ها را جدی نگرفته اند.

وی تصریح کرد: شاید افزایش روند صعودی بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان ها تلنگری باشد تا مردم به این مهم توجه داشته باشند که کرونا واقعیت است و توصیه های پیشگیری از انتشار و انتقال ویروس کرونا مراعات کنند.

فتح اللهی با بیان اینکه هم اکنون رشت در وضعیت نارنجی  قرار دارد، اضافه کرد: ضوابط و شرایط در وضعیت رنگ بندی ها باید به طور جدی رعایت شود ضمن اینکه دستورالعمل های مربوط به این مهم نیز باید به همه ادارات ارسال شود.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت بازرسی های مربوط به شیوع کرونا اظهار داشت: فعالیت اصناف نیز باید بر اساس محدودیت های کرونایی و ضوابط اعلام شده، انجام گیرد  و بازرسی های کرونایی نیز باید با دقت انجام شود.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: با توجه به ماهیت بیماری کووید ۱۹ هر زمان که پروتکل ها با حساسیت و دقت مراعات گردید، بیماری کمرنگ شد اما بر عکس هر زمان که ساده انگاری صورت گرفت بیماری نیز روند صعودی پیدا کرد.

در شانزدهمین روز فروردین ۱۴۰۰ در گیلان به لحاظ وضعیت شیوع کرونا ، شهرستان های رودسر، لنگرود و رودبار قرمز، آستانه اشرفیه، لاهیجان، رشت، فومن و آستارا نیز نارنجی اعلام شده اند و بقیه شهرستان های استان گیلان زرد هستند.

بر اساس آخرین آمار ۵۴۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =