۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 84285991
۰ نفر

برچسب‌ها

بازدید از غارعلیصدر ۸۵ درصد کاهش یافت

همدان-ایرنا- مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: بازدید از غار علیصدر در سال گذشته نسبت به سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا ۸۵ درصد کاهش یافته است.

مهدی مجیدی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سه دهه از تشکیل شرکت سیاحتی علیصدر می‌گذرد و در حال حاضر این مجموعه بیش از ۲۰۰ نفر نیرو دارد که به دلیل تعطیلی غار و کاهش درآمدهای شرکت تعداد زیادی از نیروها از بیمه بیکاری استفاده می کنند.

وی اظهار داشت: در سال ۹۹ با توجه به رویکردهای کلی تخفیفات قابل توجهی حدود ۹۰ درصد به بهره‌برداران مجموعه داده شد و تعداد بازدیدکنندگان از ۵۵۰ هزار مسافر به ۸۰ هزار مسافر کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت علیصدر عنوان کرد: در سالهای گذشته بیش از ۳۰ میلیارد ریال از غار درآمد کسب می شد که در سال  ۹۹ به پنج میلیارد ریال کاهش یافت.

وی با اشاره به اینکه مجموعه سیاحتی علیصدر بزرگترین مجموعه کشور است، گفت: در سال‌های غیرکرونایی افتخار شرکت به ۱۵ هزار بازدیدکننده غار بود اما امروز وضعیت تغییر کرده و باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که از ازدحام جمعیت جلوگیری شود.  

مجیدی بیان کرد: از سال گذشته که دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام شد، هزینه مسافر در غار افزایش یافت و به عنوان نمونه در خردادماه حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای ماسک هزینه شد تا سرانجام کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی شد. 

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۹ تولیت غار به دولت سپرده شد، ادامه داد: شرکت سیاحتی علیصدر دیگر متولی غارعلیصدر نیست و از سال قبل اجاره‌ای به حساب خزانه واریز می‌کنیم که این مبلغ  سه هزار تومان از هزینه بلیط هر مسافر است، علاوه بر این پرونده سال‌های ۸۹ تا ۹۸ نیز باز است و امکان دارد مجبور شویم اجاره این سال‌ها را نیز تقبل کنیم. 

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه گردشگری همدان چهارفصل نیست عنوان کرد: متولی گردشگری باید این قضیه را مدیریت و ظرفیت‌های زمستانی را معرفی کند، و در این راستا شرکت سیاحتی علیصدر آماده است در شش ماهه دوم سال تخفیفات ویژه‌ای ارائه دهد. 

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان همچنین با اشاره به اجرای طرح منطقه ویژه بین‌المللی علیصدر از سال ۹۸ عنوان کرد: سال گذشته مرحله نهایی آن ارائه شد و این طرح در سال ۱۴۰۰ نهایی می‌شود و نقشه راه ۲۳۰ هکتار اراضی علیصدر مشخص و سرمایه‌گذاری کلان انجام خواهد شد. 

 مجیدی با اشاره به استقبال شهروندان از ویلاهای اقامتی عباس آباد نیز گفت: تخفیفات زمستانی خوبی برای مجموعه سیاحتی عباس‌آباد درنظر گرفته شده بود و این تخفیفات با استقبال خوبی مواجه شد.

وی گفت: برای فصل بهار نیز تخفیفاتی ارائه می‌شود و مجموعه از امروز تا ۲۰ اردیبهشت ۴۰ درصد تخفیف برای همشهریان و هم استانی‌ها درنظر گرفته است‌. 

وی با بیان اینکه مجموعه ویلاهای اقامتی عباس‌آباد تنها منبع ورودی هزینه به شرکت سیاحتی علیصدر در این ایام بوده است، ادامه داد: در دوران شیوع کرونا بیمه بیکاری پرسنل پرداخت و سه میلیارد تومان وام نیز برای شرکت اخذ شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha