شبکه بهداشت نهاوند: وضعیت شهرستان به لحاظ گسترش ویروس کرونا وخیم است

همدان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: در حال حاضر شرایط این شهرستان به لحاظ همه گیری ویروس کرونا بسیار نامناسب و وخیم است به نحوی که اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند از وضعیت قرمز هم عبور خواهیم کرد.

"سیامک دانشور" روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با شروع سال جدید و آغاز سفرهای نوروزی وضعیت شهرستان از زرد به نارنجی و سپس به قرمز تغییر یافت و در حال حاضر ما همچنان در این وضعیت به سر می‌بریم.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر بار مراجعات بیماران زیاد و ظرفیت بیمارستان‌های شهرستان در حال تکمیل است، افزود: ظرفیت بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان پر شده و تعدادی نیز به بیمارستان شهید قدوسی منتقل شده‌اند و هر دو بیمارستان نهاوند مملو از بیماران کرونایی است.

دانشور تصریح کرد: با وجود هشدارهای اعلام شده در پایان سال گذشته شاهد بی‌توجهی تعدادی از مردم بودیم و نتیجه این بی اعتنایی و برگزاری دورهمی خانوادگی، عروسی‌ها و ورود مسافران به شهرستان وضعیت قرمز به لحاظ کرونایی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند با بیان اینکه کادر درمان خسته و فشار زیادی را متحمل می‌شوند اما با تمام توان در خدمت بیماران هستند، بر رعایت پروتکل‌ها و به ویژه استفاده از ماسک تأکید کرد.

دانشور گفت: در روزهای اخیر درصد استفاده‌کنندگان از ماسک کاهش یافته‌است که این مساله می‌تواند عواقب بدتری را در پیش داشته باشد.

وی از مردم خواست به منظور کنترل خیز جدید کرونا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و مراسمات عزا و عروسی‌ها به شدت خودداری کنند در غیر این صورت باید منتظر عواقب وخیم آن باشند.

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: ۶ شهرستان این استان شامل همدان، کبودراهنگ، فامنین، رزن، درگزین و ملایر در شرایط نارنجی کرونایی قرار گرفت.

دکتر «محمد طاهری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین شهرستان های نهاوند و تویسرکان در وضعیت قرمز و اسدآباد و بهار در وضعیت زرد کرونایی هستند که وضعیت شهرستان های زرد شکننده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =