وزیر آموزش و پرورش: نماز بنیان‌های فرهنگ و تمدن را تقویت می‌کند

یزد - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نماز شاهکار خلقت و زیباترین شکل پیوند خالق و مخلوق است گفت: نماز بنیان‌های فرهنگ و تمدن را تقویت می‌کند.

به گزارش ایرنا محسن حاجی میرزایی روز سه شنبه در آیین اختتامیه بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز در بخش دانش آموزی در یزد افزود: بر این باور هستیم  که نماز با تمام شئون زندگی ما پیوند عمیق و ناگسستنی دارد.

وی اظهار داشت: یکی از واقعیات قابل مشاهده در جامعه بشری تفاوت بین فرهنگ ها و تمدن ها و اخلاق ها است  و برای رمزگشایی از این تفاوتها باید دید که چگونه تمدن و اخلاق شکل گرفته و فرهنگ آن متولد شده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: باور بر این است که همه داشته‌های انسان محصول نظام یادگیری است و انسانها به دلیل یادگیرهای مختلف با هم متفاوت هستند.

وی با بیان این که فاصله بین آگاهی و ناآگاهی با یادگیری ایجاد می شود، اظهار کرد: انسان با یادگیری آگاه می شود و این امر به مدد معلم که اولین آنها خداوند تعالی است، صورت می‌گیرد، هر چند که پیامبران و همه تجلیات الهی معلم و آموزنده هستند.

حاجی میرزایی با اشاره به اهمیت ابزارهای یادگیری، آنها را چشم، گوش و اندیشه و ادراک انسانها خواندو  افزود: آیات متعددی در قران کریم ما را به دیدن، شنیدن و تعقل و اندیشیدن دعوت می کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ذکر، انسان را از غفلت دور می کند و برای غافل نشدن باید اهل ذکر باشیم و حقیقت نماز هم همین است افزود: برای این که فرهنگ و تمدن و انسان غنی تر و شایسته تری داشته باشیم، دارالشفاء اصلی نماز است و حقیقت نماز معراج مومن و اوج گرفتن تمام قابلیت ها است. 

در این مراسم ضمن تجلیل از فعالان این دوره اجلاسیه، به نمایندگی از ۱۲۰ برگزیده این دوره در رشته‌های مختلف از چهار نفر از دانش آموزان یزدی برگزیده اجلاس سراسری نماز تجلیل شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =