۱۲ عنوان برنامه فرهنگی در استان مرکزی تدارک شد

اراک - ایرنا - رئیس حوزه هنری استان مرکزی گفت: ۳۰ برنامه مختلف فرهنگی و هنری در قالب ۱۲ عنوان همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی (۱۸ تا ۲۵ فروردین‌ماه) جاری در استان مرکزی برگزار می‌شود.

«رضا میرزایی» روز سه‌شنبه در نشست با اصحاب رسانه، افزود: برنامه‌های متنوع بسیاری از سوی حوزه هنری استان مرکزی برای هفته هنر انقلاب اسلامی تدارک شده بود اما به دلیل قرار گرفتن استان در شرایط قرمز کرونایی شمار بسیاری از این برنامه‌ها لغو و برخی نیز با استفاده از فضای مجازی برگزار می‌شوند. 

وی ادامه داد: ساخت محصول نمایشی قرآنی موسوم به (اسماءالحسنی) با حضور ۳۰ قاری بین‌المللی استان و پخش از شبکه سیمای آفتاب در ماه مبارک رمضان، ساخت فیلم کوتاه فضای رسانه‌ای شعار سال با تاکید بر شخصیت کربلایی کاظم ساروقی و ضبط ۱۰ مجلس نقالی با عنوان (روایت نور) با محوریت کربلایی کاظم ساروقی از مهمترین برنامه‌های حوزه هنری استان مرکزی در هفته هنر انقلاب اسلامی است. 

رئیس حوزه هنری استان مرکزی بیان کرد: راه‌اندازی کارگاه هنرهای تجسمی و تولید آثار توسط ۳۰ هنرمند تجسمی استان با مضوعات شعار سال، جهاد، عفاف و حجاب و آسیب‌های اجتماعی و تجلیل از آثار برگزیده به صورت مجازی، انتشار فراخوان جشنواره عکس با عنوان (تصویرگران جهاد) و تجلیل از آثار برگزیده، برپایی نمایشگاه شهری و آثار تجسمی و رونمایی از یک کتاب شعر و ۲ کتاب داستان از نویسندگان بومی استان، ویژه برنامه هنر انقلاب اسلامی در رادیو و سیمای آفتاب و تجلیل از ۳۰ هنرمند فعال عرصه هنر انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های این نهاد انقلابی در هفته هنر انقلاب اسلامی است. 

میرزایی اظهار داشت: با وجود اینکه ۲۲ سال از راه‌اندازی حوزه هنری استان مرکزی می‌گذشت اما این نهاد انقلابی تا مردادماه سال گذشته در یک مکان استیجاری و بدون کاربری فرهنگی و هنری مستقر بود که سال گذشته با پیگیری‌های استاندار مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان حوزه هنری در مکان سابق پزشکی قانونی مستقر شد که اهتمام مدیریت ارشد استان به این نهاد و هنر انقلاب اسلامی جای قدردانی دارد. 

وی بیان کرد: مکان کنونی حوزه هنری استان مرکزی مردادماه سال گذشته واگذار شد و با وجود فرسودگی ساختمان و کاربری غیر فرهنگی، اعتبارات مناسبی برای اصلاح ساختمان و ایجاد مکانی در خور هنرمندان استان هزینه شد. 

رئیس حوزه هنری استان مرکزی اضافه کرد: اندیشه‌ورزی و نگاه اندیشمندانه، توجه بیشتر به مراکز استانی و برنامه‌ریزی براساس زیست بوم هر استان، تربیت هنرمند و تولیدات فاخر در تراز انقلاب اسلامی، ایجاد یک نهضت تاریخ شفاهی، تاکید جدی بر توسعه مخاطب هنر انقلاب اسلامی و تقویت روزآمدی و مسئله‌مندی مهمترین برنامه‌های این نهاد انقلابی در گام دوم انقلاب اسلامی است که برای تحقق هر یک از این اهداف برنامه‌ریزی‌هایی تدوین شده است. 

۱۸ تا ۲۵ فروردین ماه با عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =