قاضی کرمانشاهی به عنوان شهید شاخص کشوری انتخاب شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: شهید «سلیم قنبری» قاضی و حقوقدان کرمانشاهی به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوقدانان در سال ۱۴۰۰ انتخاب شد.

«رسول بهرامی پور» روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: در راستای بررسی سوابق شهدای حقوق دان کشور جهت انتخاب شهید شاخص کشوری، قاضی و حقوقدان بسیجی شهید سلیم قنبری به سازمان بسیج حقوق دانان کشور معرفی و اسناد و دلایل دفاع نیز ارائه گردید.

وی اظهار داشت: در کمیسیون مرکزی با تأیید ریاست سازمان بسیج حقوقدانان کشور و تصویب ریاست سازمان بسیج مستضعفین کشور، شهید سلیم قنبری به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوقدانان در سال ۱۴۰۰ انتخاب و معرفی شد.

بهرامی پور تاکید کرد: شخصیت و مقام این شهید والامقام در سال جاری مورد مطالعه و توجه حقوق دانان کشور قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه همگان به ویژه جامعه حقوقی و دستگاه های حقوقی و قضایی و حقوق دانان بسیجی وظیفه داریم، یادآور شد: در جهت معرفی این شهید راه عدالت به مردم عزیزمان بویژه جامعه حقوقی در سراسر کشور تلاش می‌کنیم.

بهرامی پور اضافه کرد: در راستای تجلیل از مقام والای این شهید عدالت گستر برنامه های فرهنگی تبلیغی متعددی از جمله تهیه زندگی نامه و آثار شهید، تهیه و پخش کلیپ های فرهنگی تبلیغی، انتشار بروشور معرفی شهید، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری نمایشگاه، تهیه و توزیع تصویر شهید قنبری و فضا سازی فرهنگی در سطح استان و سایر اقدامات فرهنگی را به منظور گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والا مقام و معرفی این شهید راه عدالت به سراسر کشور در دستور کار است.

وی ادامه داد: از همه مسوولین و حقوق دانان استان بویژه مسوولین دستگاه های وابسته به قوه قضائیه و همچنین خبرنگاران، اصحاب رسانه، صدا و سیما و فعالان رسانه می‌خواهیم تا در این اقدام فرهنگی تبلیغی که در سال ۱۴۰۰ انجام می‌گیرد، سازمان بسیج حقوق دانان را یاری کنند.  

 قاضی انقلابی و حقوق دان بسیجی شهید سلیم قنبری در تاریخ ۱۵/ ۴ /۱۳۴۹ در اسلام آباد غرب متولد شد. ایشان در سال ۱۳۷۸ پس از فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی حقوق به عنوان کارمند دادگستری، مشغول انجام وظیفه شدند. حضور و فعالیت در رده های مختلف بسیج  در کارنامه این شهید بزرگوار برجسته می باشد.

وی در سال ۱۳۸۳ منصب قضاوت را برگزید و در سال ۱۳۸۵ به عنوان دادستان شهرستان روانسر منصوب شد و پس از هفت سال تلاش و جدیت در منطقه اورامانات به عنوان رییس دادگستری شهرستان ارتقا یافت.

شهید والامقام همواره می گفت «با خدای خود عهد بسته ام که خیانت نکنم، عدالت واقعی، فقط در سایه  احکام الهی محقق می شود و عدالتی که تعبیری به جز قوانین الهی داشته باشد عدالت واقعی نیست و یکی از مهمترین دلایل بعثت و اهداف انبیاء الهی تحقق و اجرای صحیح عدالت بوده است».

این انسان خدوم پس از سال ها خدمت صادقانه در قاموس اقامه عدل و داد، در نهایت در صبحگاه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ توسط یک شرور مسلح مورد حمله ناجوانمردانه قرار گرفت و در دهه فجر انقلاب اسلامی و  در سن ۴۵ سالگی حیاتش را به پای جمهوری اسلامی نثار کردند و به لقاء الله پیوست و پیکر مطهرش در گلزار شهدای اسلام آباد غرب به خاک سپرده شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =