۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 84285930
۸ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چهار شهرستان کرمان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند

کرمان - ایرنا - جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه شهرستان های رفسنجان، شهربابک، سیرجان و کرمان در وضعیت نارنجی هستند ، گفت: ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد و شهرستان‌های رابر، عنبرآباد، فاریاب و فهرج در شرایط آبی قرار دارند.

 محمد صادق بصیری روز سه شنبه در جمع رسانه ها درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان، افزود: طبق اعلام سامانه رسمی وزارت بهداشت موج چهارم کرونا از غرب کشور به سرعت در حال شیوع است و ۶ مرکز استان از جمله کرمان از روز گذشته ۱۶ فروردین ماه در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: باید پروتکل های بهداشتی از سوی مردم همچنان رعایت شود، ضمن آنکه استفاده از ماسک تا حدی فرهنگ شده و جلوی بسیاری از سرماخوردگی ها و بیماری های تنفسی را گرفته ، اما مساله مهمتر رعایت فاصله اجتماعی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به این مطلب که مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا حکم قانون را دارد و تخطی از قانون جرم است، اظهارداشت: همه ما برای مقابله با کرونا مسئولیت اجتماعی و انسانی داریم و آحاد مردم باید به آن توجه کنند.

بصیری به طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها اشاره کرد و افزود: براساس این طرح الزامات قانونی در وضعیت های رنگ بندی در تردد، کسب و کار، آموزش و مراسم مشخص شده است.
وی عنوان کرد: ورود و خروج به شهرهای نارنجی کنترل می شود و ورود پلاک های غیربومی به شهر کرمان، سیرجان، رفسنجان و شهربابک ممنوع است و متخلفان شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در هر ۲۴ ساعت می شوند.
بصیری گفت: تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در تمام شهرهای استان ممنوع است و کاهش حضور تا یک سوم ( یک سوم دورکاری و یک سوم حضور) کارکنان دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری و مرتبط با خدمات اساسی در محل کار با تشخیص بالاترین مقام مسئول دستگاه و کاهش حضور کارکنان سایر دستگاه‌ها به میزان یک دوم باید صورت گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =