دولت تدبیر و امید اهتمام جدی برای برگزاری دیدارهای مردمی دارد

تبریز- ایرنا- مدیرکل دفتر ارتباطات مردمی و سفرهای نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اهتمام جدی در دولت تدبیر و امید برای برگزاری دیدارهای مردمی وجود داشته است، گفت: دیدارهای مردمی به صورت چهره به چهره و با رویکرد حل مساله و رسیدگی به مشکلات مردم برگزار می شود.

روح الله بشارت روز سه شنبه در دیدار با مدیران کل دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر برگزاری دیدارهای چهره به چهره مردم با مدیران، الزامات قانونی تحقق این مهم در دولت های یازدهم و دوازدهم پررنگ تر شد.

وی ادامه داد: در دولت دوازدهم به تمامی استانداران و دستگاه های اجرایی استان ها ابلاغ شد که در هفته یک روز برای دیدار مدیران با مردم مشخص شود.

بشارت گفت: گزارشات همه دیدارهای مردمی و اقدامات انجام شده در راستای حل مشکلات و مسایل مطرح شده در این دیدارها از سوی دستگاه ها، هر سه ماه یک بار به دفتر ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری ارسال می شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در آذربایجان شرقی، اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در این استان انجام گرفته است.

مدیرکل دفتر ارتباطات مردمی و سفرهای نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: براساس گزارشات ارایه شده، تشریفاتی برای دیدار مردم با مدیران و معاونان استانداری آذربایجان شرقی وجود نداشته و مردم دسترسی راحت و آسان به آنان دارند. 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: براساس مطالعات انجام شده ۱۰ درصد مراجعه ها به استانداری مربوط به این حوزه بوده و مابقی مراجعات به سایر دستگاه های اجرایی مرتبط بوده است.

حمیدرضا قاسم زاده افزود: قسمت اعظم مشکلات ارباب رجوع توسط سامانه سامد پاسخگویی می‌شود و موارد ریشه‌دار به دستگاه‌های مربوطه ارجاع داده می‌شود.

وی اظهار کرد: دیدارهای مردمی با هدف پیگیری مشکلات مردم و استخراج آن برگزار می شود تا با اعتماد سازی به مجموعه دولتمردان و مجریان، مردم بدانند که مدیران دغدغه رسیدگی به مسایل و مشکلات آنان را دارند.

قاسم زاده تاکید کرد: ارتباط مستقیم با مردم برای آگاهی از دغدغه‌ها و اهتمام در رفع مشکلات آن‌ها حایز اهمیت است و سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت(سامد)، پل بدون واسطه مدیران برای پاسخگویی به مطالبه مردمی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =