همتی: خدمت به مردم محور فعالیت‌های هلال‌احمر است

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر بر «مضاعف شدن زحمات» همه هلال‌احمری‌ها در سال جدید تاکید کرد و گفت: این جمعیت همچون گذشته در سال جاری نیز به دور از حواشی انتخابات و بدون ورود به مسائل سیاسی، محور فعالیت خود را خدمت به مردم می داند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی در نخستین جلسه شورای مدیران این جمعیت با تاکید بر اینکه اولویت های هلال احمر در سال ۱۴۰۰ همان اولویت های سال گذشته است، افزود: حوزه امداد و ارائه آموزش‌های همگانی با محوریت خانه‌های هلال، مهمترین اولویت‌های هلال‌احمر در سال جاری است.

وی با بیان اینکه سال گذشته شارژ انبارهای امدادی و نوسازی ناوگان لجستیک با اعتبارات مناسبی محقق شد، تاکید کرد: یکی از اصلی ترین حوزه‌های هلال احمر، امداد و نجات و هزینه های لازم در حوزه شارژ انبارهاست.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: بازسازی و راه اندازی مجدد اردوگاه‌های جوانان و همچنین راه اندازی ۵۰۰۰ خانه هلال بنابر تاکید رئیس جمهوری، در سال جدید نیز باید مورد توجه دبیرکل و مسئولان هلال احمر باشد.

همتی با بیان اینکه اعتبارات باید برابر ضوابط قانونی و چارچوب های موجود هزینه شود، افزود: حوزه خزانه‌داری پیش از سال و در روزهای ابتدایی سال جدید، تلاش فراوانی کردند تا پرداختی‌های مناسبی انجام شود اما هنوز از ایده‌آل فاصله داریم. انتظار می‌رود این روند در سال جدید هم ادامه دار باشد.

وی با انتقاد از عدم دریافت مبلغی که مقرر شده بود از محل اعتبارات کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد گفت: هنوز بخشی که قرار بود از محل کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار بگیرد، به حساب این جمعیت واریز نشده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha