۱۷ قرارگاه مجازی قرآن، نماز و عترت در کشور راه اندازی شد

یزد - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا از اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون، ۱۷ قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز در ۱۷ استان کشور ویژه دانش آموزان و فرهنگیان راه اندازی شده است.

به گزارش ایرنا علیرضا کاظمی روز سه شنبه در مراسم اختتامیه اجلاس سراسری نماز در یزد افزود: امسال با توجه به اعمال محدودیت هایی که زیست بوم جدید پس از شیوع ویروس کرونا پیش روی کشورها از جمله ایران گشود و شرایط برای فعالیت های حضوری با محدودیت هایی همراه شد، به لطف خداوند سبحان پس از راه اندازی شبکه شاد این تهدید تبدیل به فرصت شد.

وی ادامه داد: نه تنها کارهای پرورشی و فرهنگی به ویژه در حوزه قرآن، عترت و نماز تعطیل نشد، بلکه با راه اندازی پایگاه های تخصصی قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز  و تلاش های شبانه روزی همه همکاران موفق شدیم گام های موثری در راستای تحقق ساحت تربیتی اعتقادی، عبادی و اخلاقی مندرج در سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش برداریم

کاظمی با اشاره به تشکیل قرا گاه های مجازی فعالیت‌های قرآنی هم افزود: امیدواریم نتایج تولید محتواهای ارزشمند این کار را در فضای مجازی و نرم افزارهای جدید سال آینده ببینیم. 

وی با بیان اینکه از مجموع قرارگاه ها پنج مورد آن مربوط به  حوزه نماز است، گفت : در تمامی مناطق آموزش و پرورش  جشن تکلیف به صورت مجازی برپا و آموزش عملی نماز برای دانش آموزان و افزون بر ۷۰ هزار معلم برگزار شد. 

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد : همچنین یک دوره آموزشی به صورت مجازی برای توانمند سازی ائمه جمعه مدارس  با محتوای ویژه برگزار شد. 

وی افزود: امروز هم در فضای مجازی با استفاده از پویش های  مختلفی که راه اندازی شد با این فضای معنوی ارتباط با خدا را به دل خانه ها بردیم و تلاش می کنیم از این ظرفیت بتوان فعالیت‌های میدانی و حضوری در فصای پس‌از کرونا فراهم شود. 

کاظمی  در ادامه با بیان اینکه برگزاری اجلاس نماز کاری ارزشمند است، تصریح کرد: در سال‌های قبل اجلاسیه نماز فقط در حد یک اجلاس و با حضور یکهزار نفر برگزار می شد هم اکنون بعد از تاکید مقام معظم رهبری در اجلاس بیستم و هفتم نماز در تمام مناطق آموزش، و پرورش برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد:علاوه بر این جامعه و دستگاه ها نسبت به موضوع نماز حساس شد و امسال هم  اجلاسیه دانش آموزی و بحت جشنواره پیوند نماز بین خانه، مسجد و مدرسه برگزار شد. 
وی  ادامه داد :با توجه به اینکه استان یزد  به لحاظ جایگاه خوبی که در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی دارد، دبیرخانه اجلاسیه نماز  به آن واگذار شد. 

وی تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که از تمام شیوه های اثرگذار در حوزه نماز استفاده شود و این فضا توسعه و تعمیم داده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha