۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84285868
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان چهار درجه افزایش یافت

سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: دمای هوای استان در شبانه روز گذشته به طور میانگین چهار درجه سانتی‌گراد افزایش یافت و در این مدت در تمامی ایستگاه‌های هواشناسی استان دمای بالای صفر درجه ثبت شد.

علی پناهی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته دمای هوا در ۲۲ ایستگاه هواشناسی استان بالای صفر گزارش شد، افزود: ایستگاه‌های سراب شهرک دهگلان و زرینه دیواندره با دمای یک درجه سانتی‌گراد سردترین و سلین اورامان با ۲۲ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان بودند.

وی افزود: در این مدت حداقل دمای شهرهای کامیاران و مریوان سه، دیواندره و بابارشانی چهار، سنندج، بانه و دهگلان پنج، سروآباد ۶، قروه و بیجار هفت و سقز هشت درجه سانتی گراد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان اضافه کرد: از امروز(سه‌شنبه) تا ظهر روز پنج شنبه وضعیت هوا پایدار بوده و سامانه فعال بارشی در استان مشاهده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه به جز وزش خفیف باد در بعدازظهرها پدیده خاصی را در استان شاهد نیستیم، گفت: از لحاظ دمایی شاهد روند افزایشی هستیم و دمای صبحگاهی و شبانه استان افزایش خواهد یافت.

پناهی یادآور شد: از روز پنج شنبه موج بارشی ضعیفی وارد استان شده که موجب بارش‌های پراکنده می‌شود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۷۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۵۴ میلی‌متر) بیش از ۳۰ درصد و در مقایسه با بلندمدت(۳۰ سال قبل) ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =