بررسی صلاحیت نامزدها در هیات نظارت شروع نشده است

تهران- ایرنا- رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: رسیدگی به صلاحیت نامزدهای شورا تاکنون با هیات اجرایی بوده و هنوز هیات نظارت، بررسی صلاحیت نامزدها را شروع نکرده است.

«حمیدرضا کاظمی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: هنوز هیات نظارت بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا را شروع نکرده است. بعد از رسیدگی هیات اجرایی، هیات نظارت ‌بررسی خود را در مورد صلاحیت نامزدها آغاز می‌کند.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا بیان داشت: براساس ماده ۳۵ قانون، هیات اجرایی با ریاست فرماندار و با حضور ۸ نفر از معتمدین به‌عنوان اعضای حقیقی تشکیل می‌شود. اگر افراد رد صلاحیت شده اعتراضی نسبت به عدم تایید صلاحیت خود داشته باشند هیات نظارت به آن رسیدگی می‌کند. 

نماینده پلدختر برخی اظهارات درباره عملکرد هیات نظارت در بررسی صلاحیت نامزدهای شوراها را قضاوت عجولانه خواند و گفت: ما به نظر مراجع قانونی پایبند هستیم، افراد کمی صبر داشته باشند و بعد از رسیدگی هیات نظارت بر انتخابات، قضاوت و ارزیابی خود را بیان کنند.

 انتخابات شواهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود. 

به گفته سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد در پایان مهلت اعلام شده ۴۶ هزار و ۷۵۳ نفر در سراسر کشور برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر ثبت نام کردند.

همچنین تا پایان روز دوم ۲۶ هزار و ۹۷۶ نفر برای انتخابات شوراهای روستا ثبت نام کرده‌اند. مهلت ثبت نام شوراهای اسلامی روستایی ۲۲ فروردین ماه به پایان می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =