جهاد دانشگاهی قزوین به شرکت‌های دانش بنیان برای تجاری سازی کمک می‌کند

قزوین -ایرنا -رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: یکی از مهم ترین چالش های شرکت‌های دانش بنیان چگونگی ورود آنها به بازار و تجاری محصولات است که جهاد دانشگاهی استان قزوین برای رفع این دغدغه و چالش ورود کرده است.

فرشاد پیله چی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وظایف جهاد دانشگاهی در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید محصول توانمندی زیادی دارند ولی در حوزه های بازار و تجاری سازی با مشکلاتی رو به رو هستند و نمی توانند تولیدات خود را در بازار عرضه کنند که جهاد دانشگاهی در این زمینه ورود کرده و به دنبال ارایه مناسب محصولات آنها به بازار است.

وی افزود: یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی که در اساسنامه این سازمان هم به آن اشاره شده حمایت از شرکت های دانش بنیانی است که به دنبال شکوفایی استعدادها و توانمندی های خود هستند.

پیله چی ادامه داد: در همین راستا جهاد دانشگاهی برنامه های جدی و بزرگی برای حمایت از این شرکت ها طراحی کرده و در همین راستا به صورت تخصصی در کشور سه پارک علم و فناوری زیر نظر جهاد دانشگاهی فعالیت می کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه این سازمان تمام موارد لازم برای حمایت از شرکت های دانش بنیان را پیگیری می کند، گفت: طی سال های گذشته حمایت های مالی، امکانات و توانمندی های موجود در جهاد دانشگاهی قزوین را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داده و تمام تلاش خود را برای رشد این شرکت ها انجام داده ایم.

پیله چی اضافه کرد: از نیمه سال گذشته در استان قزوین یک مرکز نو آوری و شتاب دهی راه اندازی کردیم تا بدین وسیله به صورت جدی و متمرکز از شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha