۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۴
کد خبرنگار: 3149
کد خبر: 84285820
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مراکز کمکی کرونا در محدوده‌های شلوغ شهر مشهد فعال می‌شود

مشهد- ایرنا- قائم ‌مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به وضعیت نارنجی شدن شهر مشهد، در روزهای آینده مراکز منتخب کرونا در محدوده‌های شلوغ این شهر افزایش خواهد یافت.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر سیدکاظم فرهمند افزود: افزایش این مراکز در محلهای پر ازدحام در دستور کار قرار گرفته تا کمترین زمان حضور مردم را در این مراکز شاهد باشیم و خطری متوجه سلامت آنان نباشد.

وی ادامه داد: در برخی از مراکز ۲ تیم مستقر هستند اما ۲ برابر شدن نیروهای مراکز هم به‌جهت حجم بالای مراجعه‌کنندگان جوابگو نیست و به همین دلیل مراکز کمکی را در همان محدوده فعال خواهیم کرد.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ساعت کاری مراکز منتخب کرونا در ماه مبارک رمضان از ساعت هشت صبح تا یک ساعت پس از افطار خواهد بود و این زمان در شب‌های قدر افزایش پیدا می‌کند که اطلاعات تکمیلی در این خصوص اعلام خواهد شد.

فرهمند افزود: وضعیت مشهد قرمز نیست و همچنان نارنجی است و طبق قانون پلاک‌های غیربومی باید تا ۷۲ ساعت از زمان اعلام شهر مشهد با وضعیت نارنجی به شهرشان بازگردند، ضمن اینکه عرضه غذا هم باید به‌صورت بیرون‌بر باشد و پذیرایی در محل ممنوع است.

وی ادامه داد: طبق قانون ورود پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و خروج پلاک بومی هم از این شهرها ممنوع است.

چهار شهر مشهد، سبزوار، بینالود و نیشابور در استان خراسان رضوی از روز شنبه در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته‌اند

با فوت ۱۷۲ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ تا ظهر روز دوشنبه، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۳ هزار و ۳۳۲ نفر رسیده است.

طبق آمار رسمی طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳ هزار و ۸۹۰ نفر بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید۱۹ در کشور شناسایی  و ۲ هزار و ۴۸ نفر بستری شده اند که با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۴۵ هزار و ۹۶۴ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =