نخستین پایگاه آموزش مهارتی اورژانس چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

شهرکرد -ایرنا- نخستین پایگاه آموزش مهارتی و حرفه ای اورژانس استان چهارمحال و بختیاری با حضور قائم مقام و معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور روز سه‌شنبه در شهرکرد افتتاح شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اورژانس، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: برای راه‌اندازی این پایگاه بیش از چهار میلیارد ریال هزینه شده است.

محمد حیدری با اشاره به اینکه این پایگاه در راستای سیاست‌های سازمانی و طبق استانداردهای سازمان اورژانس کشور احداث شده است، افزود: این پایگاه در ساختمانی به مساحت ۱۵۰ متر احداث شده است.

وی آموزش ضمن خدمت پرسنل شاغل در اورژانس و نیروهای جدید الورود اورژانس و دانشجویان فوریتهای پزشکی استان را از اهداف راه‌اندازی این پایگاه عنوان کرد.

به گفته وی، این پایگاه آموزشی دارای کارگاه‌های پدافند غیرعامل، احیای قلبی و ریوی، آزمایشگاه مهارت(skill lab), احیا قلبی و ریوی، مدیریت راه هوایی، تروما و رانندگی تدافعی است .

حیدری افزود: با فعال شدن این پایگاه اهدافی از جمله ساماندهی آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای برای تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه اورژانس افزایش خواهد یافت تا نیروهای توانمند برای خدمت به جامعه تربیت شود .

 به گزارش ایرنا،هم‌اکنون ۵۴ پایگاه امدادی شامل ۱۹ پایگاه شهری، ۳۴ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه اورژانس هوایی در استان چهارمحال و بختیاری فعال است.

در سال گذشته توسط کارشناسان اورژانس استان ۳۶ هزار ماموریت انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =