۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84285735
۰ نفر

برچسب‌ها

مجموعه مسکونی ۷۴۴ واحدی برکت در زنجان احداث می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیر فنی شرکت توسعه گران عمران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اجرای پروژه ۷۴۴ واحدی مسکن برکت این استان در طرح اقدام ملی مسکن گفت: طبق پیش بینی انجام گرفته ۲۴۰ واحد این پروژه طی شهریور سال جاری به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

جعفر صادقی روز سه شنبه در مراسم آغاز عملیات ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکن برکت و بهره‌برداری از ۳۰ هزار واحد مسکن محرومین  کشورو در ارتباط تصویری آنلاین با این استان افزود: بخشی از عملیات ۷۴۴ واحدی  مسکن برکت در این استان آغاز شده که این پروژه از جمله پروژه های خوب، پیشرو و ممتاز درمیان ۱۳ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن محسوب می شود.

وی اضافه کرد: زنجان به عنوان یکی از استان های پرتلاش در تولید مسکن، بخشی از کاستی ها تقاضاهای انباشته شده در سال‌های گذشته را طی این دوره جبران کرده و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز با همکاری استان زمینی به مساحت هفت هکتار را در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار داده است.

این مسوول ادامه داد: در زمان حاضر این پروژه پیشرفت خوبی دارد و در بلوکهای مسکونی هشت واحدی بصورت مستقل تعریف شده و در واقع می توان گفت مسکن با کیفیتی احداث و در اختیار متقاضیان امر قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر ۲۴۰ واحد، امیدواریم تا پایان سال نیمی از واحدها و مابقی هم نیمه اول سال ۱۴۰۱ به قشرهای کم درآمد تحویل خواهد شد.

صادقی افزود: امروز تعدادی از پروژه های مسکونی برکت در نقاط مختلف کشوری به بهره برداری می رسد که  این مهم  طی سال جاری در استان زنجان به وقوع خواهد پیوست.

مدیر فنی شرکت توسعه گران عمران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این ارتباط از وزیر راه و شهرسازی خواست تا پیمانکاران در تامین مصالح ساختمانی مشکل نداشته باشند، چرا که در زمان حاضر در این خصوص معضلاتی وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد، با حمایت وزارت راه شهرسازی تامین فولاد و سیمان روند ساخت پروژه ها شتاب بیشتری بگیرد که اگر بنا باشد قیمت تمام شده مسکن کاهشی باشد، دولت و دستگاههای اجرایی مربوطه به این مه توجه بیشتری داشته باشند.

صادقی خاطرنشان کرد: تسهیلات پیش بینی شده برای اقدام ملی مسکن با نرخ سود بانکی تعیین شده قابل کاهش بوده، در صورتی که افزایش میزان تسهیلات و این مهم نیزرخ دهد کمک بسزایی به تامین منابع مالی پروژه ها خواهد کرد و به نوعی رونق تولید، رفع موانع پیش روی صنعت ساختمان سازی تحقق می یابد.

گفتنی است، عملیات احداث ۷۴۴ وحد مسکونی برکت در قالب طرح اقدام ملی مسکن با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)و اداره کل راه و شهر سازی زنجان احداث می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =