نگارخانه تخصصی دانش آموزی در یزد افتتاح شد

یزد - ایرنا -نگارخانه تخصصی دانش آموزی «بارش» روز سه شنبه با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در محل دبیرستان ماندگار ایرانشهر شهر یزد افتتاح شد.

به گزارش ایرنا معاون پرورشی و فرهنگی وزرات آموزش و پرورش در مراسم افتتاح این نگارخانه گفت:  یزد در زمینه  فعالیت های فرهنگی در کشور از استان های پیشتاز و رتبه های برتری را در این زمینه کسب  کرد،  در واقع استان در عرصه فعالیت های فرهنگی و پرورشی خوش درخشید که جای تشکر دارد.
علیرضا کاظمی افزود: یکی از ماموریت های مهم آموزش و پرورش زمینه سازی برای رشد و شکوفایی استعداد های قرآنی، فرهنگی و هنری در  استان هاست. 
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۲ اقدام مهم باید صورت گیرد که یکی برنامه ریزی نرم افزاری و دیگری برنامه ریزی سخت افزاری است که در حوزه نرم افزاری تهیه  سبدهای متنوع فعالیت های قرآنی، هنری و فرهنگی متناسب باذائقه دانش آموزان، می تواند هم زمینه جذب آن ها را فراهم کند و هم باعث شکوفایی استعداد دانش آموزان شود.
وی تصریح کرد: برای تحقق برنامه ریزی نرم افزاری باید کانون ها و دارالقرآن ها را به مرکز ثقل فعالیت های فرهنگی و قرآنی در استان ها تبدیل کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مورد نگارخانه های تخصصی هم گفت: راه اندازی نگارخانه های تخصصی می تواند زمینه حضور همه علاقه مندان در عرصه های هنر و همچنین زمینه عرضه محصولات فرهنگی هنری دانش آموزان را ایجاد کند که خود باعث ایجاد انگیزه در دانش آموزان می شود.
وی اظهار کرد:  وقتی به محیط مدرسه نگاه می شود تمرکز فقط  بر آموزش و فعالیت های آموزشی است و بخشی که فعالیت های آموزشی را می تواند به  آموزه های تربیتی تبدیل کند مراکزی مثل کانون ها، دارالقران ها ،اردوگاه ها و نگارخانه هاست  که زمینه سازی می کنند و دانش آموز در آن ها تربیت می شود.
در  نگارخانه تخصصی دانش آموزی بارش یزد  ۵۸ اثر به نمایش درآمد  که توسط  دانش آموزان برگزیده مسابقات فرهنگی و هنری ناحیه یک آموزش و پرورش استان یزد جمع آوری شد. 
نگارخانه یادشده با ۱۰۰ مترمربع زیربنا با توجه به بافت تاریخی مورد استقبال اهالی هنر است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha