نماینده مجلس : نگاه منتقدان به سند همکاری ایران و چین سیاسی است

بجنورد-ایرنا- نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه منتقدان به سند همکاری بین ایران و چین سیاسی است و از پشتوانه کارشناسی برخوردار نیست.

علی ماجدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : نباید با نگاهها و فضاسازی های سیاسی و غیرکارشناسی سند همکاری ایران و چین را تخریب کنیم ، بلکه باید پیش زمینه تبدیل این سند به قرارداد بین ایران و چین فراهم شود.
وی اضافه کرد : اگر این سند همکاری به قراردادهای دو جانبه منجر شود؛ می تواند منافع ملی کشور ما را تامین و حتی تحریم های ظالمانه بر ضد ایران را خنثی کند و  باید از این فرصت مناسب در جهت  تامین برخی زیرساخت های مورد نیاز ایران با کمک چین استفاده کنیم.
این نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس یازدهم اظهارداشت : در شرایطی که جمهوری اسلامی تحت تحریم ظالمانه آمریکا قرار دارد و بسیاری از کشورهای غربی نیز از این تحریم ظالمانه تبعیت می کنند؛ تدوین سند همکاری دو جانبه بهترین راهکار برای برون رفت از مشکلات ناشی از تحریم است .
جدی اظهارداشت : با همدلی و همراهی در داخل کشور باید در جهت تبدیل سند همکاری جامع ایران و چین به قرارداد همکاری های دو جانبه پیش برویم تا گام مهمی در راستای تامین زیرساخت های اقتصادی برداشته شود.
وی خاطرنشان کرد : ما برای دور زدن تحریم ها نیاز به همکاری با کشورهای متنوعی در دنیا به خصوص کشورهای قدرتمندی همانند چین داریم ، تا از قبل ارتباطات سیاسی و دیپلماسی بتوانیم  جذب سرمایه مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت ها به خصوص  دربخش حمل و نقل و انرژی داشته باشیم.
سند جامع همکاری های ایران و چین هفتم فروردین ماه سال جاری توسط محمد جواد ظریف و «وانگ بی» وزیران خارجه ایران و چین در محل وزرات امور خارجه امضا شد.

ایران و چین در جریان سفر رسمی «شی جی بینگ» به تهران در بهمن ماه ۹۴ با صدور بیانیه ای سطح روابط خود را به روابط راهبردی ارتقاء دادند و  دربند شش این بیانیه دو طرف آمادگی خود را برای  رایزنی ومذاکره جهت انعقاد سند جامع همکاری بلند مدت اعلام کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =