کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان تصویب شد

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان به پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان به پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به رای گذشته شد و با ۲۰۷ رای موافق به تصویب رسید.

«احمدحسین فلاحی» در تشریح این طرح گفت: در این طرح تلاش شده برای پشتیبانی و مانع زدایی از جهش تولید دانش‌بنیان در نظر گرفته شود و زمینه‌های رشد شرکت‌های دانش بنیان در پارک‌ها و مراکز رشد را فراهم کند و موانع موجود در مسیر فعالیت آنها را بردارد.

همچنین «علی اسلامی پناه» معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم به عنوان نماینده دولت در مخالفت با طرح مذکور گفت: تصویب این طرح بخشی از وظایف وزارت علوم را سلب کرده و به معاونت علمی ریاست جمهوری محول می‌کند، همچنین در پی آن بخشی از وظایف وزارت علوم در جهت نظارت بر شرکت‌های دانش‌بنیان به معاون رییس جمهور داده می‌شود که یک معاونت موقت و قابل انحلال است.

در ادامه این طرح بدون صحبت نماینده مخالف به تصویب رسید و  «محمد باقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که این طرح برای دریافت پیشنهادهای نمایندگان به کمیسیون مربوطه بازگردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha