۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۲۵
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84285577
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲ هزار میلیارد ریال برای گازرسانی در کردستان هزینه شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۶ میلیارد ریال برای گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی استان هزینه شد.

احمد فعله‌گری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموع اعتبارات عمرانی این شرکت در سال گذشته ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال بود که ۹۰ درصد آن هزینه شده است.

وی با اشاره به گازرسانی به ۱۵۰ واحد صنعتی و ۱۰۵ روستای استان در سال گذشته، اضافه کرد: با وجود دستورالعمل ابلاغی مبنی بر گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ۵۲ کوخ(سکونتگاه‌های بین ۱۰ تا ۲۰ خانوار جمعیت) بانه نیز به شبکه سراسری گاز متصل شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: تاکنون به یک هزار و ۴۰۲ روستای استان گازرسانی شده و براساس پیش‌بینی انجام شده، تا پایان سال ۱۴۰۰ به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان گازرسانی خواهد شد.

فعله‌گری با بیان اینکه یک هزار و ۵۶۰ روستای استان قابلیت گازرسانی دارد، تاکید کرد: یک هزار و ۳۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان وجود دارد اما روستاهایی نیز که در مسیر خط لوله بوده، به شبکه سراسری گاز متصل شده است.

وی یادآورشد: براساس مصوبه شورای اقتصاد، یک هزار و ۳۹۰ واحد صنعتی استان به شبکه سراسری گاز متصل خواهد شد که کار گازرسانی به ۶۹۸ واحد آن صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به بهره‌مندی ۲ هزار و ۵۳۵ واحد صنعتی در استان، اظهار داشت: با گازرسانی به تمام واحدهای شناسایی شده مصوبه شورای اقتصاد، ۴۸ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه‌جویی خواهد شد که تاکنون ۸۲ درصد آن جایگزین شده است.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری، ۹۴ درصد جمعیت روستایی و ۵۶۰ هزار مشترک از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =