سبزواری‌ها ۹ میلیارد ریال به بازسازی عتبات کمک کردند

سبزوار- ایرنا- شهروندان سبزواری در سال گذشته افزون بر ۹ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند که این میزان نسبت به سال قبل از آن ۳۳۰ درصد بیشتر شده است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان سبزوار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ بیشتر کمک‌های مردم این شهرستان برای توسعه صحن حضرت زهرا (س) در نجف، صحن مطهر حضرت زینب کبری (س) در کربلای معلی و ساخت صحن امام محمدباقر (ع) در شهر کاظمین هزینه شده است.

علی اکبر دلبری افزود: کمک‌های مردم سبزوار در سال گذشته به منظور بازسازی عتبات عالیات در شرایطی افزایش یافت که بسیاری از برنامه‌های مذهبی ماه‌های محرم و صفر و برگزاری نمازهای جمعه و جماعات به علت شیوع ویروس کرونا با محدودیت روبه رو شده بود.

وی اضافه کرد: همچنین در سال ۹۹ با مشارکت موکب‌های حسینی در شهرستان سبزوار ۴۵ هزار بسته بهداشتی و ماسک بین نیازمندان توزیع شده بود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت: در طرح همدلی مومنانه نیز ۲ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش سه میلیارد ریال در چهار مرحله بین محرومان و آسیب دیدگان اجتماعی ناشی از ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توزیع شده است.

دلبری افزود: همچنین کمک به تامین جهیزیه سه نوعروس، آزادی یک زندانی غیرعمد، تامین نوشت افزار برای دانش آموزان محروم، بازسازی منازل مسکونی ۳ خانواده نیازمند در حاشیه شهر و قربانی ۹ راس گوسفند در پویش هر محل یک قربانی از دیگر اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در سبزوار بوده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =