۸۴ هزار نفر در طرح نوروزی هلال احمر اردبیل امدادرسانی شدند

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از بهره‌مندی حدود ۸۴ هزار نفر در طرح ناظران سلامت و ارشادی و امدادرسانی به ۱۰۲ نفر حادثه‌دیده در طرح ملی نوروز ۱۴۰۰ توسط امدادگران این جمعیت خبرداد.

به گزارش ایرنا ، عزت‌الله ضربی روز سه‌شنبه در بازدید از پایگاه صایین در جاده ترانزیتی نیر - سراب افزود:  طرح ملی نوروزی هلال احمر از ۲۵ اسفند سال ۹۹ شروع و تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری در ۱۰ شعبه شهرستانی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در بحث پیشگیری از کرونا در ایام نوروز اعضای جمعیت هلال احمر استان ۲۱ هزار و ۴۴۶ اماکن و ۲۴۳ مورد از پاساژها را تحت پوشش و مورد بازدید قرار داده و ۱۶۸ مورد مانور خیابانی و میدانی برگزار کردند، اظهارکرد: در چهار هزار و ۷۳۰ مورد تذکرات لازم داده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در طرح ناظران سلامت و ارشادی ۷۷۷ تیم روز متشکل از هزار و ۷۶۸ نفر روز از اعضای جمعیت هلال احمر استان فعالیت داشتند.

ضربی با اشاره به اینکه در طرح نوروزی به ۱۰۲ نفر حادثه‌دیده در ۳۲ مورد حادثه امدادرسانی شد، ادامه داد: این حوادث ۷۶ نفر مصدوم داشت که عوامل جمعیت استان ۲۱ نفر از مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دادند.

وی افزود: در این مدت ۳۲ تیم روز عملیاتی متشکل از ۱۲۰ نفر روز نیروی عملیاتی با بکارگیری ۵۱ دستگاه روز خودرو به یاری هموطنان شتافتند.

ضربی بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ۱۲ پایگاه امداد و نجات بین‌شهری و یک پایگاه کوهستان در جاده‌های استان با بکارگیری ۱۳۰۰ نفر روز نیروی عملیاتی و ۳۸ دستگاه خودرو امدادی در خدمت هموطنان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =